Strona główna BIESZCZADY Bieszczadzki Park Narodowy podsumował połowę wakacji

Bieszczadzki Park Narodowy podsumował połowę wakacji

0
Reklama

Minęła połowa wakacji, a my podsumowaliśmy frekwencję. Na szlakach pieszych zanotowaliśmy w lipcu 110,8 tys. wejść, w roku 2022 w tym samy miesiącu odnotowaliśmy 103,4 tys. Frekwencja jest więc o 7 procent wyższa- podała administracja Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

W pierwszej połowie roku mieliśmy 180,2 tys. wejść, więcej o 25% niż w roku 2022 (144,1 tys.). Tak więc spekulacje o znacznym spadku odwiedzin rok do roku w najwyżej położonej części Bieszczad nie potwierdzają się. Frekwencja z połowy wakacji jest rzeczywiście niższa od tej z roku 2021 (roku post-covidowego odreagowania) o prawie 27%- czytamy na stronie BdPN.

Reklama

Ponadto szlak żółty na Połoninę Wetlińską z Przełęczy Wyżnej zostaje ponownie udostępniony w całości. W dalszym ciągu można korzystać z łącznika do głównego szlaku beskidzkiego (kolor zielony). Prace remontowe będą kontynuowane we wrześniu w dni robocze. Dokończenie remontu jest istotne ze względu na to, iż szlak ten jest w części trasą ratowniczą GOPR, trasą służącą celom p.poż., trasą serwisową dla urządzeń telekomunikacyjnych meteorologicznych ulokowanych na szczycie.

Poprzedni artykuł„Iskry Niepodległej” w Kolbuszowej. Widowisko multimedialne o wybitnych Polakach
Następny artykułWypadek wozu strażackiego pod Leżajskiem (Foto)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!