Strona główna PRZEMYŚL Bieszczadzka Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy

Bieszczadzka Straż Graniczna ma nowych funkcjonariuszy

0
Reklama

W komendzie Bieszczadzkiego OSG w Przemyślu odbyło się ślubowanie nowo przyjętych funkcjonariuszy. W uroczystości uczestniczyła kadra kierownicza oddziału oraz rodziny młodych strażników granicznych.


28 czerwca w komendzie w Przemyślu, Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz odebrał ślubowanie od 30-osobowej grupy nowo przyjętych funkcjonariuszy. Uroczystość odbyła się w obecności pocztu sztandarowego, kadry kierowniczej oraz rodzin funkcjonariuszy.
Komendant Bieszczadzkiego OSG zwracając się do nowo przyjętych  funkcjonariuszy pogratulował pozytywnego zakończenia długotrwałego procesu rekrutacyjnego oraz życzył powodzenia w realizacji ważnych zadań jakie będą im postawione. Podziękował również ich najbliższym, których wsparcie w trakcie szkolenia oraz późniejszej służby będzie nieocenione.
Młodzi strażnicy graniczni wśród których jest 3 kobiety, to głównie mieszkańcy Podkarpaciu (jedna osoba pochodzi z Małopolski). Już od przyszłego tygodnia rozpoczną szkolenie w Ośrodku Szkoleń Specjalistycznych SG w Lubaniu. Około 8-miesięczny okres obejmie szkolenie podstawowe, podoficerskie oraz kilkutygodniowe praktyki. Po pozytywnie zdanych egzaminach młodzi funkcjonariusze wrócą na Podkarpacie i rozpoczną służbę na tutejszych przejściach granicznych.
W 2018 roku to najliczniejsza grupa nowo przyjętych do Bieszczadzkiego Oddziału SG. Łącznie, do tej pory przyjętych zostało już 50 osób, a kolejne 40 złoży ślubowanie w październiku.
źr. BiOSG

Reklama
Poprzedni artykułLubatowa: Policjanci poszukują zaginionego mężczyzny
Następny artykułMedyka: Nietypowy prezent dla kolegi. Przechwycono kontrabandę