Strona główna BIESZCZADY Bieszczady: Drezyny rowerowe znów na trasach

Bieszczady: Drezyny rowerowe znów na trasach

0
Reklama

Bieszczadzkie drezyny rowerowe znów można ujrzeć na trasach. Turyści, którzy chcą wybrać się w niesamowitą przejażdżkę drezynami muszą dostać się do miejscowości Uherce Mineralne.


W rozpoczętym przed kilkoma dniami sezonie turystycznym Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe posiadają jedną stacje odjazdową (w sezonie letnim odjazdy są również z Ustrzyk Dolnych) w Uhercach Mineralnych. Stacja główna znajduje się w dawnej stacji PKP, przy drodze nr 84. W stacji znajduje się sklepik z pamiątkami. Na stronie Bieszczadzkich Drezyn Rowerowych możemy sprawdzić rozkład jazdy na maj i czerwiec oraz zarezerwować bilet. To już czwarty sezon tej największej w Polsce turystycznej wypożyczalni drezyn.

Podróże na wyłączonej z ruchu linii kolejowej w Bieszczadach trwają od maja do końca października.

Jak czytamy na stronie http://drezynyrowerowe.pl: Bieszczadzkie Drezyny Rowerowe to przedsięwzięcie, łączące turystykę i zamiłowanie do tradycji kolejarskiej. Ta – bez wątpienia – najpiękniejsza trasa kolejowa w Polsce liczy ponad 140 lat! Jej uroki można podziwiać przemierzając ten odcinek drezynami rowerowymi, napędzanymi – tak jak w rowerze – siłą własnych mięśni nóg. Siedzibą wypożyczalni jest stacja kolejowa w Uhercach Mineralnych, położona na rozwidleniu tras drogowych wielkiej obwodnicy bieszczadzkiej biegnącej w stronę Ustrzyk Dolnych i drogi prowadzącej w kierunku Jeziora Solińskiego do Soliny i Polańczyka.
Niedawno informowaliśmy o rozpoczęciu sezonu turystycznego Bieszczadzkiej Kolejki Leśnej. Dzięki możliwości ujrzenia uroku Bieszczad poprzez podróż tymi środkami transportu rośnie atrakcyjność tego regionu.
źr. drezynyrowerowe.pl

Reklama
Reklama