Strona główna BIESZCZADY Biegowe trasy narciarskie w Bieszczadach otwarte

Biegowe trasy narciarskie w Bieszczadach otwarte

0
Reklama

Od kilku dni czynne są już biegowe trasy narciarskie w Ustjanowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany). Podczas obecnego weekendu odbywają się pierwsze zawody narciarskie. Niedługo kolejne!


Od wczoraj w Mucznem odbywa się Puchar Grupy Azoty w narciarstwie biegowym. Organizatorem jest Polski Związek Narciarski oraz Komitet Organizacyjny Pucharu Bieszczad przy wsparciu Nadleśnictwa Stuposiany i Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie. Część tras w Mucznem jest wyłączona z użytkowania ze względu na rywalizację pucharową, ale dla chętnych udostępniona zostanie inna trasa do narciarstwa biegowego. Szczegóły na profilu facebookowym Stowarzyszenia Bieszczadzkie Trasy Narciarskie.W najbliższych tygodniach w Bieszczadach odbędzie się jeszcze kilka innych imprez biegowych, w tym:

  • 26 stycznia w Smereku bieg „Tropem Wilka” organizowany przez Nadleśnictwo Cisna;
  • 8 lutego bieg „Tropem Żubra” w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany);
  • 9 lutego na trasach w Ustianowej na stokach Żukowa (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) Bieszczadzki Bieg Lotników.

Z kolei na otwartych przed trzema laty trasach w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce) – coroczny bieg memoriałowy Marka Marcisza Juniora. Również w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu Kiczera Ski, istnieje trasa wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Rymanów (na północnym stoku grzbietu Bukowicy), Organizowane są tam coroczne zawody z cyklu „Kiczera biega”.
Od kilku lat na bazie Centrum Promocji Leśnictwa rozwija się ośrodek narciarstwa biegowego w Mucznem. W ubiegłym roku narciarskie trasy uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów. Homologację dostały trasy o długości 1,7 km i 2,5 km, gdzie mogą ścigać się wyczynowcy. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest tu 17 km tras. Większość z nich ma charakter rekreacyjny, przeznaczone są dla amatorów biegówek.

Reklama
Reklama