Strona główna BIESZCZADY Biegowe trasy narciarskie gotowe. Bardzo dobre warunki śniegowe

Biegowe trasy narciarskie gotowe. Bardzo dobre warunki śniegowe

0
Reklama

Od kilku dni czynne są już biegowe trasy narciarskie w Ustjanowej (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne), w Czarnorzekach (Nadl. Kołaczyce) i w Mucznem (Nadleśnictwo Stuposiany). Wkrótce też na leśnych duktach odbędzie się kilka ciekawych imprez sportowych.


W pierwszych tygodniach 2022 roku odbędzie się w Bieszczadach kilka biegów narciarskich, w tym sztandarowy bieg „Tropem Wilka” organizowany przez Nadleśnictwo Cisna 5 lutego w Wetlinie, w tym roku będzie biegiem memoriałowym zmarłego niedawno Tomka Hartmana, leśnika i ratownika GOPR.  Z kolei w weekend 12-13 lutego zaplanowano XXXV Bieszczadzki Bieg Lotników, organizowany przez Urząd Miejski w Ustrzykach Dolnych, który rozegrany zostanie na leśnych trasach w Ustianowej na stokach Żukowa (Nadleśnictwo Ustrzyki Dolne) i będzie jednym z etapów Mistrzostw Polski Amatorów. Szczegóły na stronach internetowych organizatorów.

Planowany jest też tradycyjny „Bieg Żubra” w Mucznem (Nadl. Stupoisny), ale termin zostanie ustalony początkiem 2022 roku. Z kolei na trasach w Czarnorzekach (Nadleśnictwo Kołaczyce) odbywa się coroczny bieg memoriałowy Marka Marcisza Juniora. Również w Puławach Górnych, nad górną stacją wyciągu KiczeraSki, istnieje trasa wiodąca przez lasy Nadleśnictwa Rymanów, na północnym stoku grzbietu Bukowicy, gdzie organizowane są coroczne zawody z cyklu „Kiczera biega”. Terminy tych zawodów jeszcze nie są znane.

Reklama

Od kilku lat przy Centrum Promocji Leśnictwa w Mucznem rozwija się ośrodek narciarstwa biegowego. W 2019 roku narciarskie trasy uzyskały homologację FIS, co umożliwia organizowanie na nich profesjonalnych zawodów. Homologację mają trasy o długości 1,7 km i 2,5 km, gdzie mogą ścigać się wyczynowcy. Łącznie do dyspozycji narciarzy jest tu 17 km tras, z tym że większość z nich ma charakter rekreacyjny, przeznaczone są dla amatorów biegówek.

źr. RDLP

Reklama
Poprzedni artykułCzołowe zderzenie dwóch aut w Domaradzu. Jedna osoba w szpitalu
Następny artykułAndrzej Sztolf- skoczek narciarski z Przeworska (FILM)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj