Strona główna NISKO Biegający wolno pies ugryzł dziewczynkę. Właściciel odpowie przed sądem

Biegający wolno pies ugryzł dziewczynkę. Właściciel odpowie przed sądem

0
Reklama

Policjanci przypominają o ciążących na właścicielach czworonogów obowiązkach. Pamiętajmy, że posiadanie czworonożnych towarzyszy, to nie tylko powód do radości, ale także odpowiedzialność za wszystkie szkody przez nie wyrządzone. Każdy właściciel ma obowiązek sprawowania nad nimi nadzoru. Dwa dni temu w Sójkowej, 6-latka została ugryziona pod sklepem przez biegającego psa.

Co pewien czas policjanci odbierają zgłoszenia, o niewłaściwej opiece sprawowanej nad czworonogami. Często sytuacja dotyczy wałęsających się bez opieki psów, które mogą stanowić zagrożenie dla osób postronnych. W przypadku pogryzienia przez psa, właścicielowi czworonoga, oprócz odpowiedzialności cywilnej, grozi również odpowiedzialność karna.

Reklama

We wtorek po godz. 16, policjanci otrzymali zgłoszenie, z którego wynikało, że w Sójkowej przed miejscowym sklepem, 6-latka została ugryziona przez psa. Na miejscu, policjanci złapali psa oraz ustalili jego właściciela. Mieszkanka Sójkowej, odpowie teraz za niezachowanie środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia.

Przypominamy:

Właściciele, którzy pozwalają swoim zwierzętom biegać samowolnie poza terenem posesji, mogą zostać ukarani mandatem, zgodnie z art. 77 ustawy z 20 maja 1971 r. Kodeksu Wykroczeń, który brzmi:

§1. Kto nie zachowuje zwykłych lub nakazowych środków ostrożności przy trzymaniu zwierzęcia, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny  do 1000 złotych albo karze nagany.

§2. Kto dopuszcza się czynu określonego w §1 przy trzymaniu zwierzęcia, które swoim zachowaniem stwarza niebezpieczeństwo dla życia lub zdrowia człowieka, podlega karze ograniczenia wolności, grzywny albo karze nagany.

Apelujemy do mieszkańców o odpowiednie pilnowanie swoich czworonogów. Nieruchomość powinna być ogrodzona w sposób uniemożliwiający jej opuszczenie przez psa i wykluczający dostęp osób trzecich. Ponadto nieruchomość musi być oznakowana tabliczką ze stosownym ostrzeżeniem.

Reklama
Poprzedni artykuł31-latek usłyszał aż 21 zarzutów kradzieży z włamaniem
Następny artykułIMGW znów ostrzega: w czwartek upał i gwałtowne burze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!