Strona główna STRZYŻÓW Biegając po lesie, doznał urazu. Ktoś powbijał ostre pręty w ziemię

Biegając po lesie, doznał urazu. Ktoś powbijał ostre pręty w ziemię

0

W minioną niedzielę 3 stycznia na ścieżce leśnej na terenie Nadleśnictwa Strzyżów mężczyzna biegający rekreacyjnie doznał poważnego urazu stopy, którego powodem był zaostrzony metalowy pręt wystający ze ściółki. Biegacz poprzez swego znajomego powiadomił Straż Leśną.

 To było w niedzielny poranek, natychmiast udał się w to miejsce patrol strażników celem szczegółowego zbadania sprawy – relacjonuje Jacek Ćwiertniewicz, komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Strzyżów. – Na miejscu okazało się, że odnaleźli oni jeszcze osiem metalowych kolców, które usytuowane i zamocowane były na ogólnodostępnej ścieżce w oddziale 221d lasu leśnictwa Wola Zgłobieńska i w realny sposób zagrażały zdrowiu osób przemieszczających się w tym rejonie.Teren został zabezpieczony przez strażników leśnych, a o fakcie ujawnienia niebezpiecznych przedmiotów powiadomili oni Komisariat Policji w Boguchwale. Stosowne zawiadomienie w tej sprawie złożył też sam poszkodowany.Po oględzinach miejsca zdarzenia dokonanych przez Policję, zainstalowane metalowe kolce zostały usunięte ze ścieżki i zabezpieczone do celów prowadzonego postępowania.
– Prawdopodobnie kolce miały stanowić pułapkę na quadowcow czy motocrossowców, z którymi w lasach Pogórza wciąż walczymy – mówi Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia w RDLP w Krośnie. – Dlatego prosimy o uwagę i zgłaszanie ewentualnych innych takich zdarzeń, gdyż tego typu próby samosądów stanowią poważne i rzeczywiste zagrożenie stanowią one dla pieszych
Podobne pułapki znajdowano już w poprzednich latach w lasach Beskidu Niskiego.
źr. RDLP Krosno
Poprzedni artykułUczciwi mieszkańcy oddali znaleziony portfel z pieniędzmi
Następny artykułWyszedł na papierosa, nie wrócił do mieszkania. Trwają poszukiwania