Strona główna ROPCZYCE Biało-czerwony ropczycki rynek

Biało-czerwony ropczycki rynek [foto]

0
Reklama

Biało-czerwone barwy to kolor dominujący w niedzielę na ropczyckim Rynku. Z okazji zbliżającego się Dnia Flagi pod pomnikiem Bohaterów Walczących o Wolność Ojczyzny odbyły się uroczystości patriotyczne z udziałem dzieci. Nad bezpieczeństwem uczestników czuwali ropczyccy funkcjonariusze. Była to dla nich także okazja do rozmowy o bezpieczeństwie z młodymi mieszkańcami z gminy Ropczyce.

2 maja to wyjątkowy dzień dla wszystkich Polaków. Świętujemy wtedy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Tego dnia w oknach czy na balkonach wielu domów i mieszkań, jak również budynków użyteczności publicznej powiewają flagi w biało – czerwonym kolorze. Wtedy też organizuje się wiele uroczystości patriotycznych.

Reklama

W niedzielę jedna z nich odbyła się na ropczyckim Rynku. Pod pomnikiem Bohaterów Walczących o Wolność Ojczyzny zebrali się najmłodsi mieszkańcy gminy Ropczyce, którzy w ten sposób dali świadectwo swojej przynależności narodowej. Dzieci z 19 placówek przedszkolnych przygotowały piękne występy artystyczne o tematyce patriotycznej. Nad bezpieczeństwem uroczystości czuwali ropczyccy funkcjonariusze.

W trosce o bezpieczeństwo maluchów, którzy tak licznie zgromadzili się w jednym miejscu, policjanci zorganizowali pogawędkę dotyczącą przypomnienia podstawowych zasad w ruchu drogowym, a także właściwych zachowań każdego pieszego. Aby utrwalić przepisy ruchu drogowego, dzieci mogły w towarzystwie funkcjonariuszy poćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez przejście dla pieszych.

Dzieci oprócz tego, że przypomniały sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa, miały także okazję poczuć się policjantami zasiadając za kierownicą radiowozu, co wywołało wiele uśmiechów na ich twarzach.

Reklama
Poprzedni artykułBiało-czerwone quady przejadą dziś przez Brzozów
Następny artykułTrwają poszukiwania zaginionego 23-latka

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!