Strona główna WIADOMOŚCI Bez uprawnień wsiedli za kierownicę. Zostali zatrzymani

Bez uprawnień wsiedli za kierownicę. Zostali zatrzymani

0
Reklama

Średnio co drugi dzień na podkarpackich przejściach granicznych zatrzymywane jest fałszywe prawo jazdy. W tym roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili ich już blisko 40. Najwięcej fałszywek ujawnianych jest na przejściach granicznych w Korczowej i Medyce.

W tym tygodniu funkcjonariusze z placówki SG w Korczowej zatrzymali 3 fałszywe prawa jazdy. Wczoraj (16 marca) nieprawdziwym dokumentem podczas kontroli posłużył się 37-letni obywatel Ukrainy, który wyjeżdżał z Polski. Mundurowi od razu zauważyli, że wygląd ukraińskiego prawa jazdy odbiega od wzoru. W wyniku szczegółowej analizy ustalono, że jest on podrobiony na wzór oryginału. Cudzoziemiec przyznał się do posługiwania nieprawdziwym dokumentem i dobrowolnie poddał się karze 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Kolejne zdarzenie z ujawnieniem ukraińskiej fałszywki dotyczyło 29-letniego obywatela Ukrainy, który 15 marca opuszczał teren Polski. Mężczyzna przyznał się do wykorzystania nieprawdziwego prawa jazdy, a sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Reklama

Podobny los spotkał również 58-letniego obywatela Rumunii. Cudzoziemiec  14 marca podczas kontroli na wjazd do Polski próbował oszukać mundurowych, okazując fałszywe rumuńskie prawo jazdy. Za swój czyn wyznaczono mu karę 4 miesięcy pozbawienia wolności w zawieszeniu na rok.

Z kolei 4 marca w przejściu granicznym w Medyce mundurowi kontrolowali obywatela Tadżykistanu wjeżdżającego do Polski. Tutaj 41-letni mężczyzna posłużył się fałszywym prawem jazdy wydanym rzekomo przez władze jego kraju. Cudzoziemiec nie przyznał się do zarzucanych czynów. Mundurowi prowadzą dalsze czynności w sprawie polegające m.in. na opracowaniu szczegółowej ekspertyzy dokumentu.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!