Strona główna KOLBUSZOWA Bez uprawnień pojechał po dziecko do szkoły. Był poszukiwany

Bez uprawnień pojechał po dziecko do szkoły. Był poszukiwany

0

Policjanci z Komisariatu Policji w Nowej Dębie zatrzymali mężczyznę, który pomimo braku uprawnień do kierowania wybrał się samochodem do szkoły po dziecko. Aby uniknąć konsekwencji, w trakcie kontroli podał funkcjonariuszom dane zmarłej osoby. Dodatkowo okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany przez dwie prokuratury rejonowe.

W poniedziałek przed godz. 17, policjanci pełniący służbę na terenie Nowej Dęby, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego fordem mondeo. Za kierownicą pojazdu siedział mężczyzna, który podczas legitymowania, nie posiadał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości. Początkowo mundurowym, przedstawił się zmyślonym nazwiskiem, a później podawał dane zmarłej osoby.

Bardzo szybko, okazało się co było powodem, przez który mężczyzna wprowadzał w błąd policjantów, co do swojej tożsamości. Kiedy policjanci sprawdzili kierowcę forda, okazało się, że w ogóle nie powinien wsiadać za kierownicę auta, ponieważ nie posiadał do tego uprawnień. Mężczyzna powiedział, że jechał do szkoły po dziecko.

Dodatkowo w trakcie sprawdzenia, okazało się, że 29-latek, jest również poszukiwany przez dwie prokuratury rejonowe w Lipsku i w Stalowej Woli, w celu ustalenia jego miejsca pobytu.

29-letni mieszkaniec Nowej Dęby za wszystkie popełnione wykroczenia, będzie teraz odpowiadał przed sądem. Mężczyznę zobligowano do osobistego zgłoszenia się do organów ścigania, w zainteresowaniu których pozostaje.

Przypominamy: za naruszenie art. 94 kodeksu wykroczeń: kto prowadzi na drodze publicznej pojazd nie mając do tego uprawnień (nie posiada prawa jazdy) podlega karze grzywny. Funkcjonariusz może nałożyć na kierowcę mandat karny lub skierować wniosek o jego ukaranie do sądu. Sąd może nałożyć karę grzywny w wysokości nawet do 5 tys. złotych, a dodatkowo wydać zakaz prowadzenia pojazdów na okres nawet 3 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here