Strona główna RZESZÓW Będzie większe dofinansowanie Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej w Rzeszowie

Będzie większe dofinansowanie Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej w Rzeszowie

0
Wizualizacja zwycięskiej koncepcji PCZD pracowni Atelier Tektura
Reklama

Do 142 mln zł wzrośnie rządowe dofinansowanie budowy Podkarpackiego Centrum Medycyny Dziecięcej w Rzeszowie. Zgodę na zwiększenie państwowego wkładu w tę kluczową dla województwa inwestycję wyrazili właśnie ministrowie finansów oraz funduszy i polityki regionalnej.

Bardzo się cieszę, że udało się zdobyć dodatkowe pieniądze na budowę szpitala, w którym będą się leczyć najmłodsi pacjenci z całego regionu. Ta inwestycja jest dla mnie priorytetowa, dlatego mocno zabiegałam o dodatkowe fundusze – mówi Teresa Kubas-Hul, wojewoda podkarpacki.

Decyzję o zwiększeniu finansowania inwestycji wojewoda odebrała dzisiaj w Warszawie, gdzie wspólnie z poseł Joanną Frydrych rozmawiają o rozwoju województwa podkarpackiego. Odwiedziły Ministerstwa: Funduszy i Polityki Regionalnej, Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Spraw Wewnętrznych i Administracji a także Urząd do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych.

Reklama

– W każdym z tych miejsc odbyłyśmy bardzo dobre, merytoryczne spotkania, które zaowocują kolejnymi korzyściami dla naszego województwa. Jestem przekonana, że Podkarpacie bardzo skorzysta na odblokowaniu środków z KPO, a dzięki bardzo dobrej współpracy z rządem nasze projekty będą traktowane priorytetowo – mówi wojewoda Teresa Kubas-Hul.

Dzięki decyzji ministrów finansów oraz funduszy i polityki regionalnej, dofinansowanie budowy szpitala z budżetu państwa wyniesie ponad 142 mln zł. Całkowita wartość zadania to 630 mln zł. Województwo podkarpackie otrzyma na ten cel także 231,7 mln zł z Unii Europejskiej. Dokument potwierdzający przyznanie dodatkowych środków przekazał dzisiaj Jacek Protas, wiceminister Funduszy i Polityki Regionalnej.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!