Strona główna WIADOMOŚCI Będzie remont DW 865 Sobiecin-Cieszanów

Będzie remont DW 865 Sobiecin-Cieszanów

0
Reklama

Ponad 219 mln złotych otrzymał samorząd województwa na modernizację drogi wojewódzkiej 865 na odcinku Sobiecin – Cieszanów. Pieniądze zostały przyznane w ramach konkursu „Infrastruktura drogowa”, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości w ramach Funduszy Europejskich dla Polski Wschodniej.

Podpisanie umowy na unijne wsparcie drogowego projektu odbyło się w Warszawie, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej. W wydarzeniu uczestniczyła minister Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz oraz podsekretarz stanu Konrad Wojnarowski. Samorząd Województwa Podkarpackiego reprezentowali  wicemarszałek województwa Piotr Pilch oraz Piotr Miąso, dyrektor Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, który odpowiada za realizację tej inwestycji.

Reklama

– Cieszymy się bardzo z tego wsparcia w ramach unijnego programu Polska Wschodnia, gdyż jest to ogromny zastrzyk gotówki, której nie będziemy musieli wydać z budżetu województwa podkarpackiego. Wniosek o to dofinansowanie złożyliśmy jeszcze w połowie ubiegłego roku, dziś podpisujemy umowę. To kolejne wsparcie finansowe pozyskane przez samorząd województwa, które pozwoli nam na realizację ważnego zadania drogowego, tym razem we wschodniej części naszego regionu – mówi wicemarszałek Piotr Pilch.

Inwestycja obejmuje budowę, rozbudowę i przebudowę drogi wojewódzkiej nr 865 Jarosław – Bełżec na odcinkach Sobiecin – Koniaczów, Koniaczów – Zapałów, Zapałów – Lipina i Oleszyce – Cieszanów. Wszystkie te odcinki są w fazie realizacji lub w fazie postępowania przetargowego. Droga 865 zostanie na remontowanych odcinkach poszerzona do 7 metrów, zostaną wykonane nowe skrzyżowania z drogami niższej kategorii, przebudowane zostaną istniejące chodniki i powstaną nowe ciągi pieszo-rowerowe oraz zatoki autobusowe, a także oświetlenie drogowe.

– Droga wojewódzka nr 865 jest bardzo ważna w całej sieci drogowej regionu. Jest obciążona w znacznej części ruchem tranzytowym, który aktualnie przebiega przez województwo podkarpackie w kierunku przejścia granicznego w Hrebennem, stanowiąc przyczynę uciążliwości dla uczestników ruchu, jak i mieszkańców miejscowości, przez które biegnie. Dlatego podstawowym celem inwestycji jest  poszerzenie tej drogi przy jednoczesnym wzmocnieniu konstrukcji nawierzchni oraz poprawie warunków bezpieczeństwa – mówi dyrektor PZDW, Piotr Miąso.

źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułByła wicewojewoda z zarzutami. Miała przywłaszczyć 700 tys. zł
Następny artykułDaniel Obajtek odwołany z zarządu Orlen S.A.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!