Strona główna WIADOMOŚCI Będzie przebudowa kolejnych mostów w województwie

Będzie przebudowa kolejnych mostów w województwie

0
Reklama

Moszczaniec, Wisłok Wielki, Kalnica i Jabłonki. To miejscowości, w których w najbliższym czasie powstaną nowe obiekty mostowe. Modernizacja mostów zlokalizowanych wzdłuż dróg wojewódzkich nr 897 i 893 ma na celu poprawę bezpieczeństwa oraz komfortu jazdy kierowców i pieszych. Celem inwestycji jest również odtworzenie nośności 30 ton na tych obiektach oraz dobudowanie skrajni zwiększającej dostępność ciągów komunikacyjnych, ułatwiając tym samym wywóz drewna z terenów nadleśnictw i stopniowe wyeliminowanie utrudnień związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej.

Umowy na remonty mostów w ramach porozumienia między Województwem Podkarpackim a Lasami Państwowymi podpisali w piątek, 31 marca: wicemarszałek Piotr Pilch, dyrektor PZDW w Rzeszowie Piotr Miąso, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych Marek Marecki i odpowiednio do lokalizacji inwestycji nadleśniczy reprezentujący nadleśnictwa: Baligród  – Wojciech Głuszko, Cisna – Jan Podraza oraz Rymanów – Paweł Panaś.

Reklama

W wyniku współpracy Samorządu Województwa Podkarpackiego z Lasami Państwowymi w Cisnej, podpisujemy umowy, które będą służyć lokalnym społecznościom. Dzięki zwiększeniu nośności mostów oraz poszerzeniu ciągów komunikacyjnych, wywóz drewna z lasów nie będzie powodował utrudnień komunikacyjnych, korkowania przejazdów i całkowitego wyłączania z ruchu obiektów mostowych podczas prac związanych z prowadzeniem gospodarki leśnej. Zmodernizowane mosty staną się też bezpieczniejsze – mówił wicemarszałek Piotr Pilch.

Inwestycje będą realizowane od marca do listopada 2023 roku, a ich łączna wartość to prawie 4 mln zł (3 460 814,10 zł pochodzi z budżetu województwa podkarpackiego a 500 000 zł to dofinansowanie z Lasów Państwowych).

W miejscowości Moszczaniec w ciągu drogi wojewódzkiej Nr 897 w powiecie krośnieńskim, w gminie Jaśliska wyremontowany zostanie most zlokalizowany nad potokiem o tej samej nazwie. W powiecie sanockim, w gminie Korczyna, w miejscowości Wisłok Wielki – most przecinający potok Cylonowa, natomiast w powiecie leskim, w gminie Cisna inwestycja zlokalizowana będzie w miejscowości Kalnica. Ostatni z remontów dotyczy mostu w Baligrodzie, w powiecie leskim, nad potokiem Jabłonki, zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 893.

Od 2016 r. Samorząd Województwa Podkarpackiego przy pomocy Podkarpackiego Zarząd Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, w ramach współpracy z Lasami Państwowymi, wyremontował 35 mostów. W zeszłym roku prace remontowe obiektów mostowych objęły mosty położone w ciągu dróg wojewódzkich w miejscowościach: Bukowiec, Zahoczewie, Wisłok Wielki (dwa mosty) oraz w miejscowości Wydrne.

źr. UMWP

Reklama
Poprzedni artykułBędąc na wycieczce, ukradli figurkę konia o wartości 100 tys. zł
Następny artykułPijany 26-latek uszkodził budynek stacji benzynowej

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj