Strona główna POLITYKA Nie będzie procesu w sprawie „zgonów politycznych”

Nie będzie procesu w sprawie „zgonów politycznych”

0
Reklama

Pod koniec czerwca prezydenci 11 polskich miast, zapowiedzieli że wbrew decyzjom rządu chcą sprowadzić do kraju nielegalnych imigrantów. Wśród sygnatariuszy porozumienia był urzędujący prezydent Rzeszowa – Tadeusz Ferenc.

30 czerwca prezydenci 11 polskich miast zdecydowali się na stworzenie Unii Metropolii Polskich, w ramach której chcieli przyjmować do naszego kraju nielegalnych imigrantów z Bliskiego Wschodu. Jednym z sygnatariuszy porozumienia był prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc. Tuż po pojawieniu się informacji w mediach, działacze Młodzieży Wszechpolskiej wystawili „akty zgonu politycznego”. Z treści grafiki można było wyczytać, że przyczyną zgonu były „liberalizm, multikulturalizm oraz głupota”. W miejscu „organ wydający” wpisano: Naród i Młodzież Wszechpolska.
W kilka dni po ukazaniu się grafik w internecie prezydent Wrocławia – Rafał Dutkiewicz zgłosił sprawę do prokuratury. Włodarze innych miast przyjęli postawę wyczekującą – być może w oczekiwaniu na efekty działań wrocławskiej prokuratury. We wtorek okazało się, że wrocławscy prokuratorzy zdecydowali się na umorzenie śledztwa w sprawie happeningu zorganizowanego przez lokalne koło Młodzieży Wszechpolskiej. W uzasadnieniu napisano, że: „treści zawarte w „aktach zgonów” nie stanowią same w sobie gróźb, a samo spreparowanie takiego pisma stanowi wyraz politycznych poglądów uzewnętrznianych przez osoby administrujące stroną Młodzież Wszechpolska na portalu Facebook, co nie zmienia faktu, że samo umieszczenie takich publikacji może być uznane za niestosowne”.

Wydaje się, że to koniec sprawy. Włodarze innych miast zapewne nie będą zajmować się tą sprawą. Rzecznik prezydenta Rzeszowa – Maciej Chłodnicki – nie był skory do rozmowy na ten temat, lakonicznie odpowiadając że nie ma nie zamierza komentować decyzji wrocławskiej prokuratury.

Reklama

Źródło: Media Narodowe, Super Nowości, własne

Reklama
Poprzedni artykułŁańcut: Muzeum-Zamek zaprasza na zwiedzanie za pół ceny 7 i 8 października
Następny artykułPodwójny wypadek w Reczpolu