Strona główna WIADOMOŚCI Będzie kolejna szczepionka przeciw Covid-19? Co z paszportami covidowymi?

Będzie kolejna szczepionka przeciw Covid-19? Co z paszportami covidowymi?

409
0

W połowie czerwca do obiegu może trafić kolejna już szczepionka przeciw Covid-19. Nowy specyfik czeka na zarejestrowanie.

Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów poinformował, że trwają badania nad nową szczepionką firmy Covavax. Bardzo prawdopodobne, że jeszcze w czerwcu może być ona zaakceptowana przez Europejską Agencję Leków. Jak zapowiedział Dworczyk, tuż po tej decyzji będzie dostępna również w Polsce.

Szef KPRM, i jednocześnie pełnomocnik rządu ds. narodowego programu szczepień zapowiedział w środę w radiu RMF FM: – Szczepionka firmy Covavax w połowie czerwca może być zarejestrowana przez EMA. Jeżeli tak się stanie, to będzie kolejna szczepionka dostępna na terenie Unii Europejskiej i również w Polsce.

Dworczyk zapytany został także o paszporty covidowe w Polsce.

Szef KPRM powiedział:

„Między 20 a 25 maja zacznie się taki pilotaż, w ramach którego funkcjonuje również Polska. Można to najprościej wytłumaczyć w taki sposób, że będzie rozwiązanie czy rodzaj aplikacji, w których będą skumulowane informacje na temat osób zaszczepionych, ozdrowieńców oraz osób, które wykonały czy mają aktualny test covidowy”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here