Strona główna POLSKA I ŚWIAT Będzie ekstradycja gwałcicieli z Rimini do Polski?

Będzie ekstradycja gwałcicieli z Rimini do Polski?

0
Reklama

Włoska agencja informacyjna Ansa odniosła się do słów wiceministra Patryka Jakiego. Mówił on o konieczności podjęcia przez Warszawę negocjacji z Rzymem w sprawie ekstradycji gwałcicieli z Rimini. Sprawa nie będzie jednak prosta – uważa Ansa.


Do gwałtu i pobicia doszło we Włoszech, a sprawę prowadzi tamtejszy wymiar sprawiedliwości w Rimini i Bolonii. To ma, zdaniem agencji, stanowić zaporę wobec ewentualnej ekstradycji lub wydania europejskiego nakazu zatrzymania.
W Bolonii przebywają obecnie trzej z czterech napastników: dwaj Marokańczycy i Nigeryjczyk (w wieku od 15 do 17 lat). W kontekście trwającej debaty na temat przyjmowania uchodźców z krajów gdzie toczą się konflikty warto odnotować, że w Maroko nie ma obecnie wojny, zaś w Nigerii niebezpieczna jest część kraju.
Prokuratura chce, by trzej mężczyźni zostali umieszczeni w więzieniu. Sąd podejmie decyzję w ich sprawie we wtorek. Podczas tego posiedzenia zapadną również rozstrzygnięcia dotyczące dalszego losu czwartego z gwałcicieli, 20-letniego imigranta z Kongo (także kraj nieogarnięty wojną).
We wtorek mężczyźni zostaną przesłuchani. Usłyszeli zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej oraz spowodowania obrażeń ciała. Ofiarami padło młode małżeństwo z Polski oraz obywatel Peru.
Napastnikom grozi kara wyższa niż 20 lat – poinformował szef prokuratury w Rimini, Paolo Giovagnoli.
za: pch24.pl 
 

Reklama
Poprzedni artykułGrozi nam skażenie radioaktywne?
Następny artykułZakończenie ćwiczeń wojskowych i pokaz sprzętu w Nowej Dębie