Strona główna WIADOMOŚCI Będzie bezpłatny urlop dla osób niezaszczepionych? Nowe pomysły rządu

Będzie bezpłatny urlop dla osób niezaszczepionych? Nowe pomysły rządu

0
Reklama

Wśród społeczeństwa zawrzało, gdy w mediach pojawiła się informacja dotycząca tego, że pracodawca będzie mógł wysłać pracownika na bezpłatny urlop kiedy ten nie zaszczepi się przeciw Covid-19.

W niedzielę w programie „Śniadanie Rymanowskiego” w Polsat News Radosław Fogiel z PiS zdementował plotki:

Reklama

„W Ministerstwie Zdrowia toczą się pracę, ale z mojej najlepszej wiedzy wynika, że ograniczają się one wyłącznie do tego, żeby pracodawca mógł mieć informacje o stanie zaszczepienia pracowników, ale wyłącznie po to, żeby, np. móc organizować im pracę, a nie wysyłać na urlopy”.

„Do wykazu prac legislacyjnych rządu została wpisana nowelizacja przepisów antycovidowych, którą przygotowuje Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia. Projekt przewiduje, że w przypadku osoby, która przekaże pracodawcy informację o braku zaszczepienia przeciwko COVID-19 lub nieprzebyciu infekcji wirusa SARS-CoV-2 potwierdzonej wynikiem testu diagnostycznego, lub nie posiadającej ważnego pozytywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2, pracodawca będzie mógł ją delegować do pracy poza jej stałe miejsce pracy lub do innego rodzaju pracy, z wynagrodzeniem odpowiadającym tej pracy. Albo skierować na urlop bezpłatny” – poinformowała „Rzeczpospolita”. 

Poprzedni artykułWładze województwa i rolnicy podziękowali za tegoroczne plony [FOTO]
Następny artykułPotrącenie pieszego w Baszni Dolnej. Okazało się, że był pijany

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!