Strona główna MIELEC Będąc na wycieczce, ukradli figurkę konia o wartości 100 tys. zł

Będąc na wycieczce, ukradli figurkę konia o wartości 100 tys. zł

0
Reklama

Uczniowie jednej z mieleckich szkół w ostatnim czasie wybrali się na wycieczkę do Kielc. Tam wzięli udział w targach przemysłowych. Podczas wyjazdu dwóch uczniów zabrało aluminiową figurkę konia o wartości 100 tysięcy złotych.

Do piątku w kieleckim ośrodku wystawienniczym trwają wiosenne targi przemysłowe. Wczoraj na jednym ze stoisk doszło do kradzieży figurki konia, który był częścią aluminiowej statuetki, wykonanej przez jedną z firm, która bierze udział w targach. Zgłaszający wartość utraconego mienia wycenił na kwotę około 100 000 złotych, gdyż jak się okazało była to jedyna taka statuetka w Polsce, a jej wykonanie zajęło 3 miesiące. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji II w Kielcach, do których trafiła sprawa, bardzo szybko ustalili, kto stoi za kradzieżą aluminiowego konia. Było to dwóch uczniów jednej ze szkół z powiatu mieleckiego w wieku 16 i 18 lat. Obaj przyjechali z klasą do Kielc, aby zwiedzić przemysłową wystawę. W związku z tym, że byli oni mieszkańcami powiatu mieleckiego, kieleccy policjanci, zwrócili się do mundurowych z tamtejszej jednostki o pomoc w ich zatrzymaniu.

Reklama

Jeszcze tego samego dnia stróże prawa zatrzymali obu nastolatków. W mieszkaniu starszego z nich policjanci znaleźli skradzioną figurkę, która wkrótce powróci do rąk właściciela.

Zarówno 18 –latek jak i jego młodszy kolega odpowiedzą za kradzież. W przypadku 16 – latka sprawa swój finał znajdzie w sądzie rodzinnym. Starszy z nastolatków z racji tego, iż osiągnął już pełnoletniość, odpowie przed sądem jak dorosły. Za kradzież może mu grozić kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Reklama
Poprzedni artykułPlay wydał oświadczenie wz. z podpaleniem masztu w Krośnie
Następny artykułBędzie przebudowa kolejnych mostów w województwie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj