Strona główna WIADOMOŚCI Będą profity dla zaszczepionych? Minister informuje

Będą profity dla zaszczepionych? Minister informuje

159
0

W Nowy Rok odbyła się konferencja szefa resortu zdrowia, w czasie której podjęto temat szczepień przeciwko koronawirusowi.


W piątek, 1 stycznia odbyła się konferencja ministra zdrowia Adama  Niedzielskiego. Szef resortu poinformował o aktualnej sytuacji związanej z Narodowym Programem Szczepień przeciw Covid-19.
Niedzielski zapowiedział, że: „Poprosiłem prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia o przeprowadzenie szczegółowej kontroli, która rozpocznie się 4 stycznia w jednostkach związanych z Warszawskim Uniwersytetem Medycznym. Podczas tej kontroli zweryfikujemy, jakie osoby zostały zaszczepione, to znaczy ile szczepionek zostało wykorzystanych na szczepienie medyków”.Leszek Miller i Krystyna Janda pochwalili się w sieci, że zaszczepili się już, choć nie znajdują się w grupie „0”.


Niedzielski w wywiadzie dla „Wprost” wyznał, że rząd rozważa wprowadzenie ułatwień związanych ze świadczeniami medycznymi dla osób zaszczepionych.
„W wielu krajach toczy się dyskusja co do ograniczenia dostępu do różnych usług publicznych dla niezaszczepionych; my to też rozważamy, np. tylko zaszczepieni będą mieć uproszczony dostęp do pewnych świadczeń medycznych” – powiedział.