Strona główna MIELEC Bartłomiej Jaskot po 18 latach odchodzi z PGE FKS Stali Mielec

Bartłomiej Jaskot po 18 latach odchodzi z PGE FKS Stali Mielec

0
Reklama

Po osiemnastu latach pracy, Bartłomiej Jaskot odchodzi ze struktur klubu PGE FKS Stal Mielec.
Bartłomiej Jaskot jest rodowitym mielczaninem i z klubem był od zawsze, najpierw jako kibic, a w kolejnych latach jako oddany pracownik. W 2002 roku, gdy internet wciąż jeszcze raczkował, został administratorem klubowej strony. Potem był członkiem Stowarzyszenia Sympatyków Stali „3xS”, które miało na celu kultywowanie klubowej historii. To m.in. z jego inicjatywy powstało klubowe muzeum.
W 2007 roku był członkiem sztabu Włodzimierza Gąsiora, pod którego wodzą juniorzy starsi Stali Mielec zdobyli wicemistrzostwo Polski. W kolejnych latach był kierownikiem pierwszego zespołu, który w tamtych czasach składał się głównie z bardzo młodych piłkarzy.W 2012 roku, gdy drużyna wciąż grała w trzeciej lidze, został Dyrektorem Klubu oraz koordynatorem projektu „W drodze po dawny blask”. Jego celem był powrót do ekstraklasy i zdobycie trzeciego mistrzostwa Polski.
Uwieńczeniem pracy w klubie było objęcie przez niego funkcji prezesa FKS Stal Mielec SA w lipcu 2020 roku.
Kilka tygodni temu Bartłomiej Jaskot otrzymał nagrodę od Prezydenta Miasta Mielca Jacka Wiśniewskiego za „wieloletnią, wykonywaną z ogromnym zaangażowaniem pracę, która zaowocowała awansem piłkarzy PGE FKS Stali Mielec do piłkarskiej ekstraklasy”.
„Kończy się moja biało-niebieska historia ze Stalą Mielec. Przez 18 lat byłem z nią na dobre i złe, przemierzając drogę od najniższych klas rozgrywkowych i docierając do upragnionej Ekstraklasy. W tym czasie poznałem wielu wspaniałych ludzi życzliwych dla Klubu, z którymi razem szliśmy drogą po dawny blask. Mimo wielu przeciwności losu Stal wróciła na piłkarskie salony i wierzę, że tam pozostanie na długie lata. Dziękuję Wszystkim, którzy oddali swoje serce Stali poświęcając swój czas aby obudować ten wyjątkowy Klub. Dziękuje całej biało-niebieskiej rodzinie w Polsce i poza jej granicami. Stal Mielec pozostanie na zawsze w moim sercu” – mówi Bartłomiej Jaskot.
Gdy w 2002 roku Jaskot pojawił się w klubie, drużyna nie mogła wydostać się z czwartej ligi. Po osiemnastu latach zostawia klub w PKO BP Ekstraklasie.
źr. stalmielec.com
 

Reklama