Strona główna WIADOMOŚCI Bardzo trudne warunki drogowe. Opóźnienia w kursowaniu PKP

Bardzo trudne warunki drogowe. Opóźnienia w kursowaniu PKP

0

Z powodu intensywnych opadów śniegu i zamarzającego deszczu, warunki na drogach są bardzo trudne. Autobusy i pociągi kursują z opóźnieniem.


W całym regionie od wczoraj intensywnie sypie śnieg. Dodatkowo pojawiają się marznące opady deszczu. Temperatura cały czas utrzymuje się na poziomie kilku kresek poniżej zera. Takie zjawiska atmosferyczne nie sprzyjają drogowcom. Na drogach, gdzie pod wpływem deszczu pojawiło się błoto pośniegowe, zamarzło i spowodowało śliskie nawierzchnie.
Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich informuje, że nawierzchnie dróg na południu są białe, miejscami pokryte cienką warstwą lodu, błota pośniegowego lub śniegu. Podobnie jest na wschodzie i w centrum województwa. Dodatkowo w rejonie Lubaczowa i Jarosławia miejscami wiatr nawiewa śnieg. Nieco lepiej jest na północy regionu, ale i tam drogi są białe. Wszystkie drogi są bardzo śliskie
Trudne warunki także na autostradzie A4, która również pokryta jest śniegiem.


Z powodu trudnych warunków, opóźnienia mamy w kursowaniu pociągów. Po 2 godziny opóźnienia mają pociągi z Przemyśla do Warszawy i z Rzeszowa do Lublina. Rzecznik PKP w rozmowie z Polsat News poinformował, że: „zasowo jest naprawiana sieć trakcyjna między Stalową Wolą a Ocicami, to trasa, którą jadą pociągi m.in. z Lublina do Rzeszowa czy z Przemyśla do Warszawy”.

Poprzedni artykułTragedia na basenie w Brzozowie. Znaleziono dziś rano zwłoki
Następny artykułRozpoczynają się zapisy nauczycieli na szczepienia przeciw Covid-19