Strona główna PRZEMYŚL Bakun-Salvini. Prezydent Przemyśla przypomniał mu wizytę w Moskwie

Bakun-Salvini. Prezydent Przemyśla przypomniał mu wizytę w Moskwie

0
Wojciech Bakun i Matteo Salvini fot. fb/Wojciech Bakun
Reklama

Dziś w Przemyślu pojawił się włoski senator Matteo Salvini. Polityk z Italii spotkał się z uchodźcami i, jak sam powiedział, chce nieść pomoc potrzebującym. Spotkał się on jednak z niezbyt przyjemnym przyjęciem w mieście.

Prezydent Przemyśla Wojciech Bakun przypomniał Salviniemu jego wizytę na Kremlu w 2017 roku. W czasie wspólnej konferencji prasowej włodarz miasta zaznaczył, że pomoc uchodźcom odbywa się międzynarodowo. Podziękował m.in. włoskim firmom i instytucjom, które wspierają polskie miasta niosące pomoc uciekinierom z Ukrainy.

Reklama

Bakun przekazał Salviniemu koszulkę z podobizną Władimira Putina i napisem „Armia Rosji”. Tym gestem Wojciech Bakun nawiązał do wizyty włoskiego senatora w Moskwie i fotografii na tle Kremla. Salvini określał się wówczas przyjacielem Putina i aprobował aneksję Krymu przez Rosję.

Bakun tak podsumował spotkanie:

Kiedy dowiedziałem się, że pan senator Matteo Salvini odwiedzając Polskę, chce również odwiedzić Przemyśl, pomyślałem że to dobra okazja, żeby przypomnieć byłemu premierowi Włoch o jego poparciu dla działań Putina na Ukrainie! W 2017 roku Matteo Salvini w dokładnie takiej samej koszulce sfotografował się na tle Kremla określając Putina jako swojego przyjaciela i popierając aneksję Krymu.

Przekazałem więc Panu Salviniemu dokładnie taką samą koszulkę prosząc o założenie i odwiedzenie ze mną centrum humanitarnego lub granicy. Chciałem żeby na własne oczy zobaczył do czego doprowadził jego przyjaciel, a pośrednio także ON, jako poplecznik Putina. Od dwóch tygodni, codziennie ja, setki funkcjonariuszy, setki wolontariuszy na własne oczy widzimy ten ogrom krzywd zafundowany nam przez Putina i jego ludzi!

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!