Strona główna Bez kategorii Badanie Osteoporozy

Badanie Osteoporozy

0

Zbadaj swoje kości

BADANIE OSTEOPOROZY:

08 sierpień 2022 – DĘBICA, – Przychodni Rejonowej Nr 5 ul. Szkolna 4,
09 sierpień 2022 – PRZEMYŚL, – Centrum Leczenia Ambulatoryjnego nr 2, ul. Sportowa 6,
10 sierpień 2022 – LEŻAJSK, – SPZOZ – Szpital – ul. Leśna 22,
11 sierpień 2022 – KROSNO, – SPECMED ul. Grodzka 47A,
12 sierpień 2022 – SANOK, – Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji ul. Królowej Bony 4,
12 sierpień 2022 – USTRZYKI DOLNE, – Samodzielny Publiczny Zespół Opieki Zdrowotnej ul. 29 Listopada 57, 38-700 Ustrzyki Dolne,
16 sierpień 2022 – KROSNO, – SPECMED ul. Grodzka 47A,

Mobilna pracownia densytometryczna – OSTEOBUS

Zapisy telefonicznie 512 351 600.

Cena jednego badania wynosi 45 złotych

www.osteoporozakrakow.pl

Diagnostykę przeprowadzi personel MD Multi Diagnostica z Krakowa.

Nie jest wymagane skierowanie od lekarza!

Osteoporoza jest chorobą dotykającą coraz większej liczby osób w naszym kraju. Cierpi na nią około 2,7 miliona ludzi. Rozwija się bezobjawowo. Powoduje zmiany w strukturze kości, przez co są coraz słabsze oraz bardziej podatne na złamania. Najczęściej zapadają na nią kobiety po menopauzie. Według statystyk na osteoporozę choruje co trzecia kobieta po 50 roku życia. Nie jest to jednak wyłącznie choroba kobiet – zapadają na nią również mężczyźni, a także osoby młode. W osteobusie powinny zbadać się także osoby palące papierosy, pijące duże ilości kawy, alkoholu, ale również spożywające zbyt mało przetworów mlecznych.

Densytometria jest podstawowym badaniem, które umożliwia rozpoznanie osteoporozy, również w jej stadium bezobjawowym, czyli przed złamaniem kości, czy kręgosłupa. Metoda ta precyzyjnie mierzy masę kostną – z dokładnością do 1%. Jest to rodzaj badania wykorzystującego niewielkie dawki promienia rentgenowskiego. O wiele niższe niż przy klasycznym zdjęciu rentgenowskim klatki piersiowej, czy kości. Eksperci podkreślają, iż wyniki mogą sygnalizować konieczność uzupełnienia witaminy D3 oraz wapnia w diecie.

Badanie jest bezbolesne. Polega na radiologicznym pomiarze tkanki kostnej z kręgosłupa lędźwiowego lub szyjki kości udowej. Nie trzeba się do niego przygotowywać. Trwa zaledwie kilka minut. Konieczne jest jedynie zdjęcie biżuterii oraz metalowych elementów. Przeciwwskazaniem do przeprowadzenia pomiaru jest ciąża.

ZAPRASZAMY NA BADANIA.

Poprzedni artykułStal Mielec zagra dziś z Radomiakiem. Mecz podwyższonego ryzyka
Następny artykułPowstaną trzy nowe obwodnice: Tyczyna, Łańcuta i Leska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj