Wczoraj w miejscowości Babice, doszło do poważnego wypadku z udziałem samochodu ciężarowego i dwóch aut osobowych. W zdarzeniu rannych zostało pięć osób, które przewieziono do szpitali. Kierujący byli trzeźwi. Przez kilka godzin droga wojewódzka nr 884 była zablokowana.

Wczoraj tuż po godz. 12.30, dyżurny przemyskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku, do którego doszło w miejscowości Babice w gminie Krzywcza. Na miejsce skierowani zostali policjanci ruchu drogowego oraz Komisariatu Policji w Dubiecku. Podczas wstępnych czynności ustalono, że kierujący samochodem ciężarowym renault magnum wraz z naczepą, jadący w kierunku Dynowa, na łuku drogi podczas hamowania, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego naczepa pojazdu zsunęła się na przeciwległy pas ruchu uderzając w jadące w przeciwnym kierunku – seata ibizę i peugeota.

W wyniku zderzenia obrażenia odniósł kierujący seatem 51-letni mieszkaniec Przemyśla oraz czworo podróżujących z nim pasażerów. Wszyscy poszkodowani zostali przetransportowani do szpitali. Podczas działań na miejscu zdarzenia pracowali funkcjonariusze przemyskiej drogówki, Komisariatu Policji w Dubiecku oraz strażacy z PSP i OSP z Babic i Dubiecka, a także 5 karetek pogotowia. Najciężej ranna osoba została przetransportowana do szpitala śmigłowcem.

Na miejscu wypadku przeprowadzono oględziny i czynności umożliwiające wyjaśnienie szczegółowych okoliczności zdarzenia. Postępowanie w sprawie prowadzi Komisariat Policji w Dubiecku.

źr. KMP Przemyśl