Strona główna JASŁO Aż dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy

Aż dziewięciu kierowców straciło prawo jazdy

0
Reklama

Funkcjonariusze z jasielskiej drogówki zatrzymali 9 praw jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Niechlubni rekordziści pędzili ponad 120 km/h, dodatkowo nie stosując się do linii podwójnej ciągłej.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle przez cały weekend czuwali nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących po drogach krajowych oraz wojewódzkich powiatu jasielskiego i krośnieńskiego. Dodatkowo w piątek oraz w niedzielę, ich działania były częścią akcji „Prędkość”, która była prowadzona na terenie całego woj. podkarpackiego.

Reklama

Przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozu nieoznakowanego wyposażonego w wideorejestrator, skutecznie przerywali jazdę tym, którzy zdecydowanie zbyt mocno dociskali gaz w swoich pojazdach.

Od piątku do niedzieli, jasielscy policjanci zatrzymali 9 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. Nie tylko stracili oni swoje prawa , ale także każdy z nich otrzymał wysoki mandat i punkty karne.

Niechlubnymi rekordzistami okazali się kierujący renault oraz peugeotem. Obywatel Mołdawii oraz mieszkaniec powiatu sanockiego pędzili „na pięćdziesiątce” 121 i 124 km/h. Dodatkowo przekroczyli linię podwójną ciągłą, podczas wyprzedzania innego pojazdu. Każdy z nich otrzymał mandat w kwocie 2700 zł, a na ich konta trafiło po 20 punktów karnych.

Policja apeluje o zdrowy rozsądek i przestrzeganie określonych limitów prędkości. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy z nas chce dojechać do celu. Nadmierna prędkość, to wciąż główna przyczyna wypadków drogowych, które niejednokrotnie kończą się śmiercią.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!