Strona główna JASŁO Aż 17 nietrzeźwych kierowców straciło prawo jazdy

Aż 17 nietrzeźwych kierowców straciło prawo jazdy

0
Reklama

Policjanci z jasielskiej grupy „SPEED”, tylko w ciągu dwóch dni zatrzymali 17 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Wszyscy stracili możliwość kierowania pojazdami na trzy miesiące.

Podczas ubiegłego weekendu, funkcjonariusze z jasielskiej grupy „SPEED” kontrolowali prędkość kierujących na drogach powiatu jasielskiego i krośnieńskiego. Skutecznie stopowali zapędy tych, którzy mieli zbyt „ciężką nogę”.

Reklama

Tylko w ciągu dwóch dni, na drogach w Szebniach, Nowym Żmigrodzie, Głojscach, Iwli i Jaszczwi, ujawnili 17 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. 

Niechlubnym rekordzistą pod względem wysokości mandatu został kierujący dostawczym renault. Mężczyzna przekroczył prędkość w warunkach recydywy. Za jazdę z prędkością 112 km/h, policjanci nałożyli na niego mandat w kwocie 4000 zł, a na jego konto trafiło 14 punktów karnych.

Wysokie mandaty i punkty karne, to nie jedyne konsekwencje, z którymi musieli zmierzyć się kierowcy. Dodatkowo, policjanci każdemu z nich zatrzymali prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Policja apeluje, aby zawsze stosować się do ograniczeń prędkości. Niedostosowanie jej do warunków ruchu, to najczęstsza przyczyna zdarzeń drogowych. Pamiętajmy, że na drodze nie jesteśmy sami i każdy z nas chce bezpiecznie dojechać do celu.

Reklama
Poprzedni artykułPijany 42-latek uciekł z miejsca zdarzenia
Następny artykułPotrącenie pieszego w Ustrobnej [foto]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!