Strona główna DĘBICA Awanturujący się 15-latek pobił kierownika pociągu

Awanturujący się 15-latek pobił kierownika pociągu

0
Reklama

15-letni podopieczny Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Lubaczowie miał dopuścić się pobicia kierownika pociągu osobowego relacji Rzeszów-Tarnów. Kierownik pociągu miał zostać kilkukrotnie uderzony pięścią w twarz, co spowodowało obrażenia.

W dniu 27 stycznia 2023 roku do Posterunku Straży Ochrony Kolei dotarło zgłoszenie, że w pociągu relacji Rzeszów Główny – Tarnów doszło do pobicia pracownika drużyny konduktorskiej. Błyskawicznie skierowani na miejsce funkcjonariusze SOK ujęli sprawcę pobicia kierownika pociągu. Młodzieniec poszukiwany był przez Policję.

W piątek, 27 stycznia 2023 br. kierownik pociągu relacji Rzeszów Główny – Tarnów powiadomił telefonicznie dyżurnego zmiany z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy, że został pobity przez awanturującego się podróżnego. Pociąg dojeżdżał do stacji Dębica. Na miejsce niezwłocznie skierowano funkcjonariuszy z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Dębicy.

Reklama

Po przybyciu do stacji Dębica funkcjonariusze SOK ujęli wskazanego przez kierownika pociągu sprawcę pobicia. W trakcie dalszych czynności ustalono, że 15-latek podczas postoju na przystanku osobowym w Lubinie bez powodu uderzył pięciokrotnie pięścią w twarz pokrzywdzonego, powodując widoczne obrażenia twarzy oraz niszcząc mu okulary. W chwili ujęcia nastolatek był bardzo spokojny.

Po wyprowadzeniu z pociągu funkcjonariusze SOK przekazali ujętego młodzieńca przybyłym na miejsce funkcjonariuszom Policji z Komendy Powiatowej w Dębicy. Po sprawdzeniu w policyjnych systemach teleinformatycznych okazało się, że 15-letni mieszkaniec Chorzowa jest osobą poszukiwaną przez Policję, gdyż samowolnie opuścił Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Lubaczowie. Kierownik pociągu odmówił pomocy lekarskiej i kontynuował dalszą jazdę. Pociąg relacji Rzeszów Główny – Tarnów doznał 19 minut opóźnienia.

Należy zaznaczyć, że w przypadku gdy kierownik pociągu podejmie interwencję na rzecz ochrony  bezpieczeństwa ludzi bądź porządku publicznego i w wyniku tego zostanie naruszona jego nietykalność cielesna, wówczas dochodzi do popełnienia przestępstwa z art. 217a kodeksu karnego, które jest ścigane z urzędu.

Reklama
Poprzedni artykułTragiczny wypadek w Mielcu. Zginęły dwie osoby
Następny artykułStal Mielec przegrywa w Radomiu z Radomiakiem [VIDEO]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!