Strona główna RZESZÓW Awantura na lotnisku w Jasionce. Palił papierosa przy tankującym samolocie

Awantura na lotnisku w Jasionce. Palił papierosa przy tankującym samolocie

0
fot. BIOSG

5000 zł grzywny – tyle zapłaci 40-letni mężczyzna, który wywołał awanturę na lotnisku w Jasionce. Jak się potem okazało był nietrzeźwy.

Do zdarzenia doszło 30 lipca br. Dyżurny placówki Straży Granicznej w Jasionce otrzymał informację, że na płycie lotniska mężczyzna pali papierosa w pobliżu tankowanego w tym czasie samolotu. Funkcjonariusze zareagowali błyskawicznie. Szybko ustalono, że to 40-letni Polak mieszkający na stałe w Londynie, który chwile wcześniej przyleciał do Polski.

Mężczyzna nie reagował na polecenia pograniczników i był agresywny. Jak się potem okazało, mężczyzna był pijany. Na płytę lotniska skierowano funkcjonariuszy SG z Zespołu Interwencji Specjalnych. Wobec nich podróżny także był agresywny, wulgarny i znieważał mundurowych. Pogranicznicy byli zmuszeni użyć siły. Chwilę później  odwieźli go do izby wytrzeźwień.

Sprawa miała finał w ubiegły czwartek, kiedy Polakowi postawiono zarzut znieważenia funkcjonariuszy Straży Granicznej. Mężczyzna dobrowolnie poddał się karze.

Złożył wniosek o dobrowolne poddanie się karze grzywny w wysokości 5 tys. złotych oraz zobowiązał się do listownego przeproszenia mundurowych. Przyjął również mandat w kwocie 500 zł za palenia papierosa na płycie postojowej lotniska.

Źródło: Bieszczadzki Oddział Straży  Granicznej

Poprzedni artykułDramat w Polańczyku. 17-latek utonął w Jeziorze Solińskim
Następny artykułGroził i nękał byłą partnerkę. Trafił do aresztu na trzy miesiące

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here