Strona główna WIADOMOŚCI Autosan sprzedaje autobusy

Autosan sprzedaje autobusy

0
Reklama

Jak informuje Autosan, należący do Polskiej Grupy Zbrojeniowej, firma podpisała umowę na dostawę jedenastu miejskich, niskopodłogowych autobusów SANCITY 10LF dla Starogardu Gdańskiego oraz na sprzedaż jednego autobusu niskopodłogowego SANCITY 12LF CNG dla stolicy Podkarpacia. 

27 marca br. Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Rzeszowie poinformowało, że w ogłoszonym wcześniej postępowaniu najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Autosan, a zaoferowana cena za autobus SANCITY 12LF CNG wynosząca 774 000 PLN netto została zaakceptowana. W ubiegłym tygodniu umowa została zawarta, a autobus już kursuje po rzeszowskich ulicach. Wyposażony został w silnik CUMMINS zasilany gazem ziemnym CNG spełniający normy czystości spalin EURO 6, automatyczną skrzynię biegów VOITH, klimatyzację, system informacji pasażerskiej. Posiada 28 miejsc siedzących i 66 stojących, przystosowany jest do przewozu osób niepełnosprawnych.
Od połowy 2018 r. po ulicach Starogardu Gdańskiego będzie jeździć wspomnianych wcześniej 11 autobusów SANCITY 10LF. Koszt zakupu autobusów wynosi 11 mln zł. Przedstawiciele miasta są zadowoleni z zakupu. Podkreślają, że do Starogardu trafi dobry, polski produkt za dobrą cenę. Autosan w postępowaniu wygrał z firmą MAN oraz z Solarisem.
źr. Autosan

Reklama