Strona główna SANOK Autosan przejdzie pod Hutę Stalowa Wola

Autosan przejdzie pod Hutę Stalowa Wola

0
Reklama

Huta Stalowa Wola wykupi sanocki Autosanu. Polskie Radio Rzeszów poinformowało, że rozpoczął się już proces formalny, związany ze zmianą właściciela marki. Autosan po wykupie przez HSW miałby nadal produkować autobusy.

HSW chce kupić zorganizowaną część przedsiębiorstwa z marką Autosan i przejąć pracowników. Plany obejmują rozwijanie w Sanoku produkcji na potrzeby wojskowe i wytwarzanie m.in. pojazdów o napędzie 4×4- przekazał Radio Rzeszów.

Reklama

Huta Stalowa Wola ma obecnie wykupione udziały w Autosanie. Po ogłoszeniu upadłości w 2013 r., nastąpiło przejęcie fabryki AUTOSAN przez konsorcjum Spółek PIT-RADWAR i Huta Stalowa Wola, należących do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Firma rozpoczęła wówczas dalszą działalność pod nazwą AUTOSAN sp. z o.o.

Nie jest jeszcze wiadomo, kiedy nastąpiłoby oficjalne przejęcie i zmiana właściciela, nieoficjalnie podaje się termin 1 grudnia. Pracownicy otrzymali już informacje o zmianie właściciela.

Oddział zachowa produkcję cywilną, spory nacisk zostanie położny na specjalizację w zakresie pojazdów wojskowych. Zachowana zostanie zarówno lokalizacja, jak i marka, zasoby kadrowe, a znacznie wzmocniony potencjał i asortyment produkcji– poinformowano w komunikacie.

Reklama
Poprzedni artykułŁaweczki Pawłowskiego i Słomki w Tarnobrzegu poddane renowacji
Następny artykułByła poszukiwana dwoma listami gończymi. Zatrzymano ją

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!