Strona główna WIADOMOŚCI W Arłamowie i Przemyślu spotkają się przedstawiciele Związku Miast Polskich

W Arłamowie i Przemyślu spotkają się przedstawiciele Związku Miast Polskich

0
Reklama

W dniach 24 i 25 sierpnia Arłamowie i Przemyślu odbędzie się kolejne posiedzenie Zarządu Związku Miast Polskich. Weźmie w nim udział około 45 osób. Zarząd Związku Miast Polskich będzie pochylał się m.in. nad zaopiniowaniem projektu ustawy o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska.


Udział  w obradach potwierdzili m.in. prezydenci i burmistrzowie (lub ich przedstawiciele): Przemyśla, Poznania, Inowrocławia, Krakowa, Tychów, Gliwic, Kołobrzegu, Sopotu, Ciechanowa, Śremu, Brzezin, Dąbrowy Górniczej, Legnicy, Nowej Soli i Świnoujścia. Ponadto w spotkaniu wezmą udział przedstawiciele Biura Związku Miast Polskich: Andrzej Porawski – dyrektor Biura i Joanna Proniewicz – rzecznik prasowy Związku Miast Polskich.
24 sierpnia uczestnicy spotkają się na obradach w Hotelu Arłamów. Po tym zebraniu na zaproszenie Prezydenta Miasta Przemyśla – Pana Roberta Chomy udadzą się do Przemyśla. Po spotkaniu z Prezydentem odbędzie się zwiedzanie miasta. Kolejnego dnia Zarząd uda się do Lwowa, gdzie spotka się z Konsulem Generalnym Rzeczypospolitej Polskiej we Lwowie oraz władzami miasta Lwowa.
Zarząd Związku Miast Polskich będzie pochylał się nad zaopiniowaniem projektów ustaw: o zmianie ustawy Prawo ochrony środowiska, o zmianie ustawy o gospodarce opakowaniami i odpadami opakowaniowymi oraz ustawy o Narodowym Instytucie Wolności.
Zajmie również stanowisko na temat rozporządzeń: MIiB w sprawie warunków i trybu finansowania zwrotnego w ramach realizacji przez BGK rządowego programu popierania budownictwa mieszkaniowego oraz minimalnych wymagań dotyczących lokali powstałych przy udziale tego finansowania, MEN w sprawie sposobu realizacji w szkołach towarzyszących środków edukacyjnych, które służą zapewnieniu prawidłowej realizacji programu dla szkół „Szkoła z witaminą”, MEN w sprawie szczegółowych zasad działania publicznych poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz MSiT w sprawie przekazywania środków z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej.

Do Związku należy obecnie 16 miast z województwa podkarpackiego:

Boguchwała, Brzozów, Dukla, Dynów, Jarosław, Jasło, Kolbuszowa, Krosno, Mielec, Nowa Dęba, Przemyśl, Przeworsk, Radymno, Rzeszów, Sanok i Ustrzyki Dolne.
Za: UM Przemyśl

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułDziś zakończenie III Diecezjalnych Dni Młodych. Wczoraj zagrał T.Love
Następny artykułWybory 7 cudów Polski