Strona główna STALOWA WOLA Aresztowano 26-latka, podejrzanego o posiadanie niedozwolonych substancji

Aresztowano 26-latka, podejrzanego o posiadanie niedozwolonych substancji

0
Reklama

Stalowowolscy policjanci zatrzymali 26-latka podejrzanego o posiadanie znacznej ilości substancji niedozwolonych tzw. dopalaczy oraz wprowadzanie ich do obrotu. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W połowie marca, do stalowowolskiej komendy przyszedł mężczyzna, który miał widoczne obrażenia dłoni i twierdził, że potrzebuje pomocy. Jego irracjonalne zachowanie wskazywało, że może znajdować się pod wpływem środków psychoaktywnych, co później, w rozmowie z policjantami sam potwierdził. Funkcjonariusze udzieli mu pierwszej pomocy i wezwali karetkę pogotowia. Mężczyzna trafił do szpitala. Równocześnie policjanci podjęli działania zmierzające do ustalenia, w jaki sposób 26-latek wszedł w posiadanie substancji zabronionych, do których zażycia się przyznał.

Reklama

W toku prowadzonych czynności, podczas przeszukania, w mieszkaniu 26-latka funkcjonariusze znaleźli produkty i półprodukty, a także opakowania i etykiety mogące służyć do wyrobu i dystrybucji nieznanych substancji m.in. ampułki z cieczą, worki z białym proszkiem i tabletkami oraz szklane fiolki. Dodatkowo policjanci zabezpieczyli pieniądze w kwocie ponad 70 tysięcy złotych na poczet przyszłych kar.

Wstępne badania wskazały, że blisko kilogram zabezpieczonych środków, to substancje psychoaktywne, których zażycie może skutkować niebezpieczeństwem dla życia i zdrowia.

Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego prokurator postawił 26-latkowi zarzut wprowadzenia do obrotu szkodliwych substancji, oraz posiadania znacznej ilości nowej substancji psychoaktywnej.

Podejrzany nie przyznał się do zarzucanych mu czynów. Na wniosek prokuratora, Sąd Rejonowy w Stalowej Woli zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

W sprawie prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!