Strona główna WIADOMOŚCI Areszt za pobicie

Areszt za pobicie

39
0

23-letni mieszkaniec powiatu stalowowolskiego decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy. Mężczyzna usłyszał zarzut pobicia 47-letniego mężczyzny, który w wyniku odniesionych obrażeń zmarł.

We wtorek tuż po godz. 7.30 oficer dyżurny stalowowolskiej komendy odebrał informację od dyspozytora pogotowia ratunkowego o zgonie 47-letniego mieszkańca Turbi w gminie Zaleszany. Niezwłocznie na miejsce zdarzenia udali się policjanci wspólnie z prokuratorem.
W toku podjętych czynności śledczy ustalili, że do śmierci mężczyzny mogły przyczynić się inne osoby. Z ustaleń wynikało, że 47-latek wspólnie z czterema mężczyznami w wieku od 23 do 44 lat, pił alkohol i wtedy został pobity.
Policjanci zatrzymali wszystkich uczestników alkoholowej libacji. Trzech z zatrzymanych mężczyzn było pijanych i miało po ponad 3 promile alkoholu w organizmach. Czwarty z nich, 23-latek był trzeźwy. Na miejscu zdarzenia wykonane zostały oględziny, sporządzono dokumentację fotograficzną, dokonano przeszukań. Równolegle policjanci przesłuchiwali świadków oraz zbierali informacje. Decyzją prokuratora ciało 47-letniego mężczyzny zabezpieczono do dalszych badań.
Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego zarzut pobicia ze skutkiem śmiertelnym usłyszał 23-latek. Dzisiaj decyzją stalowowolskiego sądu został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Za takie przestępstwo kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Jest to już kolejna tragedia, jaka miała miejsce w ostatnich tygodniach w Stalowej Woli…
Źródło: podkarpacka.policja.gov.pl