Strona główna DĘBICA Areszt tymczasowy za pobicia, kradzieże i jazdę po pijaku

Areszt tymczasowy za pobicia, kradzieże i jazdę po pijaku

178
0

Policjanci zatrzymali 48-latka podejrzanego o kradzieże i pobicie. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a zebrany materiał dowodowy pozwolił funkcjonariuszom zawnioskować o areszt. Decyzją sądu, mieszkaniec Dębicy, który ma na swoim koncie także inne przestępstwa, najbliższy miesiąc spędzi w areszcie.


W poniedziałek, dębiccy policjanci zatrzymali dobrze im znanego 48-letniego mężczyznę. W ubiegły piątek mieszkaniec Dębicy ukradł z torebki mieszkanki naszego powiatu portfel z pieniędzmi. Jak się później okazało było to około 20 tysięcy złotych. Prowadzone czynności doprowadziły do zatrzymania złodzieja. Mężczyzna ma na swoim koncie również inne przestępstwa, których dopuszczał się od lipca 2020 roku.Zarzuty, które przedstawili mu funkcjonariusze dotyczą pobicia obywatela Ukrainy, kilkukrotnego kierowania samochodem pomimo dożywotniego zakazu sądowego, kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu, potrącenia pieszego na przejściu dla pieszych i ucieczki z miejsca wypadku oraz kradzieży w drogeriach kosmetycznych.
Na wniosek funkcjonariuszy wsparty przez dębicką prokuraturę, sąd zastosował wobec podejrzanego środek zapobiegawczy w postaci miesięcznego aresztu tymczasowego. W zakładzie karnym podejrzany będzie teraz czekał na karę jaką poniesie za dotychczas popełnione przestępstwa. Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Dębicy.
Za popełnione przez 48-latka przestępstwa, kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 7.