Strona główna WIADOMOŚCI Areszt dla podejrzanego o pobicie myśliwego

Areszt dla podejrzanego o pobicie myśliwego

97
0

Policjanci zatrzymali i ustalili dane podejrzanego o rozbój na myśliwym. Zatrzymany zaatakował myśliwego podczas nocnego polowania. Po zadaniu kilku ciosów i grożąc pozbawieniem życia zabrał pokrzywdzonemu amunicję do sztucera, lornetkę, pastorał myśliwski oraz czapkę. 

Do zdarzenia doszło w lipcu w Trzebosi. Pokrzywdzony, czynny myśliwy, podczas nocnego polowania został zaatakowany przez nieznanego mężczyznę. Napastnik zadał pokrzywdzonemu kilka ciosów w twarz i w głowę, w wyniku których pokrzywdzony odniósł liczne obrażenia. Napastnik grożąc pokrzywdzonemu pozbawieniem życia zabrał mu również m.in. 9 sztuk amunicji do sztucera, lornetkę i pastorał na broń. Wartość skradzionego mienia to niemal 2,5 tys. złotych.
Wyjaśnieniem sprawy oraz ustaleniem podejrzanego zajęli się policjanci z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego rzeszowskiej komendy miejskiej. Jednocześnie śledztwo w sprawie wszczęła Prokuratura Rejonowa w Rzeszowie. Na podstawie zebranych informacji,
w tym operacyjnych, funkcjonariusze ustalili podejrzanego. Okazał się nim 28-letni mieszkaniec gminy Trzebownisko. We wtorek policjanci zatrzymali go.
Podczas przeszukania w miejscu zamieszkania 28-latka, policjanci odnaleźli i zabezpieczyli broń myśliwską oraz 14 sztuk amunicji. Odzyskali również skradzioną pokrzywdzonemu lornetkę. Jak się okazało, broń i amunicję zatrzymany posiadał bez wymaganego zezwolenia.
Zebrany w sprawie materiał dowodowy policjanci przekazali prowadzącemu śledztwo prokuratorowi. Na ich podstawie prokurator przedstawił 28-latkowi zarzut rozboju i spowodowania uszczerbku na zdrowiu powyżej dni 7, oraz zarzut posiadania amunicji i broni myśliwskiej długiej bez wymaganego zezwolenia.
Na wniosek policjantów, prokurator zwrócił się do sądu o zastosowanie wobec 28-latka aresztu tymczasowego. W czwartek Sąd Rejonowy w Rzeszowie przychylił się do wniosku prokuratora i objął 28-latka 3-miesięcznym aresztem tymczasowym.
 
Źródło: podkarpackapolicja.gov.pl