Strona główna PRZEMYŚL Arboretum w Bolestraszycach otwarte dla zwiedzających

Arboretum w Bolestraszycach otwarte dla zwiedzających

0
Reklama

Arboretum w Bolestraszycach zostało otwarte dla zwiedzających od wtorku 12 maja. Liczba odwiedzających jest ograniczona.


Ponad 3,5 tys. drzew, krzewów, roślin zielonych i szklarniowych na ponad 28 hektarach. Ponad 100 gatunków jabłoni i gruszy. Wśród jabłoni, dereni, lip, kasztanowców, cisów, albo brzegiem stawu porośniętego liliami wodnymi przechadza się co roku ponad 80 tys. osób. Arboretum jest jedynym na Podkarpaciu dziedzictwem kulturowym i przyrodniczym, które próbuje ratować od zapomnienia piękną tradycję parków dworskich, których przed wojną w regionie było ponad 500.Arboretum w Bolestraszycach jest otwarte dla zwiedzających w dniach roboczych od godz. 9 do 18, a w soboty, niedziele i święta od 10 do 18. Obowiązują obostrzenia sanitarne.
Zwiedzający muszą zakrywać usta i nos. Przy wejściu głównym umieszczone są płyny z pojemnikiem do dezynfekcji rąk. Korzystanie z placu zabaw na razie nie będzie możliwe. Liczba osób przebywających w Arboretum będzie limitowana do maksymalnie 300 – 400.

Reklama
Poprzedni artykułKoronawirus, a wesela w Polsce. Kiedy wznowienie imprez?
Następny artykułW zagrodzie w Mucznem przyszedł na świat żubr [WIDEO]