Strona główna POLSKA I ŚWIAT Alfie Evans nie żyje. Wczoraj w Rzeszowie odbyła się modlitwa w intencji...

Alfie Evans nie żyje. Wczoraj w Rzeszowie odbyła się modlitwa w intencji chłopca

0
Reklama

Dzisiejszej nocy o 3:30 czasu polskiego zmarł Alfie Evans, dwulatek, który zmagał się z niezdiagnozowaną chorobą. Decyzję o odłączeniu od aparatury wydał brytyjski sąd.

Mój gladiator odłożył tarczę i zebrał skrzydła do lotu o godz. 2.30. (Jestem) kompletnie załamany. KOCHAM CIĘ, MÓJ CHŁOPCZYKU- napisał nad ranem w sieci ojciec zmarłego Alfiego.

Chłopiec cierpiał na niezdiagnozowaną chorobę neurologiczną. Lekarze ze szpitala w Liverpoolu, w którym przebywał dwulatek uważali, że dalsze leczenie chłopca nie ma sensu i jest „nieludzkie”. Wyrokiem sądu w Wielkiej Brytanii chłopiec został odłączony od specjalistycznej aparatury. Od poniedziałku chłopiec sam walczył o życie.
Lekarze wydali opinię, że dziecko nie przeżyje bez pomocy maszyn nawet 3 minut, tymczasem Alfie Evans bez pożywienia, wody i tlenu przeżył kilka dni.
W sprawie nieludzkiego potraktowania chłopca interweniowały Włochy, w których Alfie posiadał drugie obywatelstwo, oferując przewiezienie dziecka do szpitala w tym kraju. Niestety sąd i władze Wlk. Brytanii nie wyraziły zgody na transport dziecka. W sprawie dziecka interweniował także sam papież Franciszek.
O historii Alfiego dowiedział się cały świat. W wielu miejscach, w tym także w Polsce, wyrażono swój sprzeciw wobec decyzji brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości.  Wczoraj także w Rzeszowie działacze Młodzieży Wszechpolskiej zorganizowali modlitwę o zdrowie dla chłopca.


 
źr. KAI 

Reklama
Reklama
Poprzedni artykułStan Borys wystąpi w Leżajsku
Następny artykułIMGW ostrzega! Czekają nas majówkowe burze!