Policjanci z Łańcuta pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj, na drodze wojewódzkiej 877 w miejscowości Albigowa. W wyniku zdarzenia do szpitala trafił kierujący motocyklem, a ruch pojazdów na trasie Łańcut-Zabratówka był utrudniony.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło po godz. 14, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej 877 z drogą powiatową 1544 (rejon cmentarza w Albigowej). Przybyli na miejsce funkcjonariusze łańcuckiej komendy ustalili, że w kierunku Łańcuta motocyklem marki Honda jechał 28 – letni mieszkaniec Żołyni. Z naprzeciwka poruszał się pojazd marki toyota, którym kierowała 60-letnia mieszkanka Kolbuszowej. Ze wstępnych ustaleń wynika, iż kierująca samochodem kobieta skręcając w lewo nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia pojazdów.

Na miejscu wypadku policjanci wykonali oględziny i sporządzili dokumentację niezbędną do wyjaśnienia wszystkich okoliczności tego zdarzenia. Kierujący jednośladem trafił do szpitala. W chwili zdarzenia obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Przez pewien czas droga w miejscu zdarzania była zablokowana.