Dziś kolejny dzień matur. Tym razem maturzyści zmierzą się z królową nauk ścisłych – matematyką. Drugi dzień egzaminów to też kolejne zgłoszenia o podłożonych bombach. Po wczorajszej serii ponad 100 fałszywych alarmów w szkołach w całej Polsce, dziś taką wiadomość otrzymało także leżajskie technikum.

7 maja tuż po godzinie 7:00 służby ratunkowe otrzymały informację o bombie, która rzekomo ma się znajdować na terenie Zespołu Szkół Technicznych im. Tadeusza Kościuszki w Leżajsku. Wiadomość taką otrzymano drogą e-mailową. Na miejsce udał się policja oraz zastęp PSP Leżajsk, którzy zabezpieczyli teren wokół szkoły. Ewakuowano też przebywających w budynku nauczycieli, uczniów nie było jeszcze w szkole. Przeszukano placówkę i nie stwierdzono żadnego zagrożenia. Matura odbędzie się więc bez zakłóceń, choć na miejscu nadal pozostała straż.

To nie jedyne zgłoszenie tego typu dzisiejszego dnia.  Wszystkie te sprawy będą badać odpowiednie służby. Przypominamy, iż za takiego typu „zabawy” grozi odpowiedzialność zarówno cywilna – pokrycie kosztów działań wszystkich przybyłych służb, jak i karna – nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

W tym momencie maturzyści zasiadają właśnie w egzaminacyjnych salach, życzymy więc wszystkim powodzenia
i połamania piór!

Autor: Nadia
fot. FB / Informacje Drogowe Leżajsk i Okolice