Strona główna WIADOMOŚCI Akcja „Trzeźwość” w regionie. Skontrolowano ponad 20 tys. kierowców

Akcja „Trzeźwość” w regionie. Skontrolowano ponad 20 tys. kierowców

0
Reklama

Przez dwa ostatnie dni, podkarpaccy policjanci prowadzili działania ukierunkowane na eliminowanie z ruchu nietrzeźwych kierowców. Podczas akcji „Trzeźwość”, na drogach naszego województwa, funkcjonariusze skontrolowali ponad 20 tys. kierujących. Udaremnili dalszą jazdę 33 kierowcom, którzy wcześniej pili alkohol.

W sobotę i niedzielę, podkarpaccy policjanci ruchu drogowego starali się, aby na drogach naszego regionu było bezpiecznie. Przez dwa ostatnie dni, w ramach działań „Trzeźwość”, funkcjonariusze reagowali na każde zachowanie niezgodne z prawem. Sprawdzali trzeźwość kierowców podczas rutynowych kontroli, ale również w wyznaczonych punktach kontrolnych, we wszystkich powiatach naszego województwa.

Reklama

Policjanci ruchu drogowego, wyposażeni w przenośne urządzenia do badania stanu trzeźwości, skontrolowali 20 098 kierowców. Podczas prowadzonych działań, policjanci ujawnili 33 kierujących, którzy wcześniej pili alkohol. U 21 kierowców badanie wskazało ponad 0,5 promila, odpowiedzą oni za przestępstwo. Pozostałych 12 odpowie za wykroczenie.

Piłeś – nie jedź! – to motto, które powinno przeświecać każdemu kierowcy. Dlatego jeśli widzisz, że nietrzeźwa osoba chce prowadzić pojazd, nie pozwól na to! Uniemożliwiając jazdę pijanemu kierowcy, ochronisz przed nieszczęściem jego i tych, których może spotkać na swojej drodze.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!