W drugiej połowie października, na jednym ze strzyżowskich parkingów przy sklepie, nietrzeźwy mężczyzna podszedł do kobiety i mężczyzny, grożąc im pobiciem. Jego agresja narastała. W sklepie w tym czasie przebywał strzyżowski dzielnicowy, który miał wolne po służbie. Funkcjonariusz natychmiast interweniował wobec agresywnego mężczyzny.

Napastnik był bardzo agresywny, sytuacja stawała się coraz groźniejsza. Gdy policjant przebywający w sklepie zauważył co się dzieje, natychmiast podjął interwencję. Obronił małżeństwo, obezwładnił agresywnego mężczyznę, uniemożliwiając mu ucieczkę, a następnie przekazał go przybyłemu na miejsce patrolowi Policji.

Małżonkowie w dowód wdzięczności, za wzorową i bezinteresowną postawę policjanta, skierowali list do Komendanta Powiatowego Policji w Strzyżowie.

Mężczyźnie grozi odpowiedzialność karna za przestępstwo, czyli groźby karalne, za które kodeks karny przewiduje karę do 2 lat pozbawienia wolności, karę grzywny, albo ograniczenia wolności. Odpowie także za wykroczenie, jakim jest zakłócenie porządku publicznego, zagrożone grzywną i miesięcznym aresztem.