Strona główna RZESZÓW Adam Niedzielski w Rzeszowie. Otwarcie nowych sal w Szpitalu na Górce

Adam Niedzielski w Rzeszowie. Otwarcie nowych sal w Szpitalu na Górce

0
Reklama

Wychodzimy z trzeciej fali pandemii i najważniejszym celem jest powrót do normalnego leczenia. Otwarcie kompletnie nowego bloku operacyjnego to symbolika powrotu do normalnego rytmu życia. Gratuluję i mam nadzieję, że tak jak region podkarpacki radził sobie z pandemią, tak będzie sobie radził z powrotem do normalności – powiedział minister Niedzielski podczas uroczystego otwarcia nowych sal operacyjnych oraz rozbudowanej Kliniki Gastroenterologii w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 im. Św. Jadwigi Królowej w Rzeszowie.

W uroczystości obok Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego i Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, uczestniczyli także zastępca NFZ ds. Medycznych Bernard Waśko, ordynariusz diecezji rzeszowskiej bp Jan Wątroba, Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart, dyrektor podkarpackiego oddziału NFZ Robert Bugaj, poseł na Sejm RP, członek Sejmowej Komisji Zdrowia Tadeusz Chrzan, dyrektor Klinicznego Szpitala nr 1 im. F. Chopina Janusz Ławiński oraz po. kierownika Kliniki Gastroenterologii i Hepatologii z Poddziałem Chorób Wewnętrznych KSW 1 Robert Staroń.

Reklama

 Cieszę się niezmiernie, że możemy dziś oddać do użytku unowocześnioną, dająca zupełnie nową jakość powierzchnię naszego wojewódzkiego szpitala. Mamy za sobą najtrudniejszy okres funkcjonowania na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci. Jednak dzięki współpracy i zgranemu współdziałaniu z władzami i z wykonawcą udało się pomyślnie zrealizować inwestycję  – mówił marszałek Władysław Ortyl

Dzięki zrealizowanemu w szpitalu projektowi gruntownie wyremontowano trzy sale operacyjne oraz przebudowano pomieszczenia na potrzeby Kliniki Gastroenterologii z Ośrodkiem Kompleksowego Leczenia Nieswoistych Chorób Zapalnych Jelit. Projekt został sfinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego 2014 – 2020 przy udziale środków budżetu państwa oraz środków własnych budżetu samorządu województwa.  Wartość wykonanych inwestycji to prawie 13 mln zł.  Prace obejmowały ponad 1150m2 powierzchni szpitala.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!