Strona główna MIELEC 96-latek oszukany. Stracił sporo pieniędzy

96-latek oszukany. Stracił sporo pieniędzy

0
Reklama

Wczoraj, na numer stacjonarny 96-letniego mieszkańca Mielca, zadzwonił mężczyzna, który przedstawił się jako policjant. W trakcie rozmowy, stwierdził, że mężczyzna zostanie oszukany przez inne osoby, dlatego on zabezpieczy jego pieniądze. Oszust podawał, że na miejscu jest również grupa policjantów biorących udział w akcji zatrzymania „bandytów”. Senior uwierzył swoim rozmówcom i zgodnie z instrukcją zostawił swoje oszczędności w reklamówce przed wejściem do swojego mieszkania. Pieniądze miały być zabrane rzekomo tylko na chwilę w celu sfotografowania. Senior uwierzył, że pomoże złapać oszustów i tym samym stracił 50 tys. złotych.

Mieleccy policjanci przestrzegają przed takimi zagrożeniami, apelują o rozwagę i ostrożność. Przypominamy, że funkcjonariusze nigdy nie żądają pieniędzy. Nie proszą też o ich przekazanie innej osobie, przelanie na konto, czy pozostawienie w umówionym miejscu. Jeśli ktoś kontaktuje się telefonicznie, podając się za policjanta, lub innego funkcjonariusza i angażuje cię do działań policyjnych rozłącz się. Natomiast jeżeli ktoś podaje się za osobę ci bliską i prosi o pieniądze by wyjść z opresji nie daj się ponieść emocjom.

Reklama

Oszust wykorzysta twoje zdenerwowanie i będzie manipulował. Dlatego szybko zakończ połączenie, nawiąż kontakt z osobą wiarygodną i sprawdź czy takie informacje polegają na prawdzie.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!