Strona główna STALOWA WOLA 84-latek stracił 140 tys. zł

84-latek stracił 140 tys. zł

0
Reklama

Seniorzy to grupa osób szczególnie narażona na oszustwa. Przestępcy posługujący się technikami manipulacji, podszywają się często pod osoby wykonujące zawody zaufania społecznego. W rezultacie, osoby starsze przekonane, że rozmawiają z policjantem czy pracownikiem banku, tracą oszczędności swojego życia. Pamiętajmy – oszuści w różny sposób modyfikują swoje metody, ale cel jest zawsze ten sam – wyłudzić pieniądze.

Wczoraj, ofiarą oszustów padł 84-letni mieszkaniec Stalowej Woli, z którym skontaktowała się telefonicznie kobieta, podająca się za policjantkę. Poinformowała seniora, że jego wnuczka spowodowała śmiertelny wypadek drogowy i trzeba zapłacić kaucję, aby nie trafiła do więzienia. W rozmowę włączyła się druga kobieta, której głos mężczyzna mylnie rozpoznał, jako swoją wnuczkę.

Reklama

W trakcie rozmowy mężczyzna została poproszony o przygotowanie pieniędzy, po odbiór których zgłosi się kurier. Senior chcąc pomóc wnuczce przygotował gotówkę, a następnie przekazał mężczyźnie, który przyszedł do jego mieszkania. 84-latek najpierw przekazał kurierowi kwotę 100 tys. złotych, a kiedy rzekoma wnuczka powiedziała, że ta kwota jest niewystarczająca, przekazał jeszcze 41 tys. złotych.

Senior zorientował się, że został oszukany, jak po zakończonym połączeniu zadzwonił do swojej córki, a następnie wnuczki.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!