Strona główna STALOWA WOLA Stalowa Wola: 82-latka zagubiła się. Nie wiedziała skąd przyszła

Stalowa Wola: 82-latka zagubiła się. Nie wiedziała skąd przyszła

26
0

Wczoraj nad ranem, stalowowolscy policjanci interweniowali w sprawie 82-letniej kobiety, która bez wiedzy domowników opuściła dom. Seniorkę odnaleziono w sąsiedniej miejscowości, była zmarznięta i zdezorientowana. Trafiła pod opiekę ratowników medycznych.


Tuż przed godz. 5, oficer dyżurny stalowowolskiej komendy policji został poinformowany, że na posesji w Jastkowicach, w gminie Pysznica przebywa starsza kobieta. Z relacji zgłaszającej interwencję wynikało, że kobieta zgubiła się i straciła orientację.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy ustalili, że zgłaszająca interwencję, 42-letnia mieszkanka Jastkowic, zobaczyła na swoim podwórku starszą kobietę, która nie potrafiła wyjaśnić skąd się tu wzięła i sprawiała wrażenie zagubionej.
Policjanci w rozmowie z seniorką ustalili tylko jej imię i nazwisko. Z uwagi na to, że kobieta była zmarznięta, mówiła nielogicznie, policjanci wezwali na miejsce pogotowie ratunkowe, które zabrało starszą panią do szpitala.
Dalsze czynności prowadzone w tej sprawie pozwoliły ustalić, że kobieta zamieszkuje u swojego syna w sąsiedniej miejscowości Musików. Funkcjonariusze nawiązali z nim kontakt i ustalili, że gdy wszyscy domownicy spali, jego mama wyszła z domu. Kobieta cierpi na zaniki pamięci. Policjanci poinformowali mężczyznę o miejscu przebywania jego matki.
źr. KPP Stalowa Wola