Strona główna SPORT 79. TdP na Podkarpaciu. Sprawdź, gdzie będą zamknięte drogi. Etap III

79. TdP na Podkarpaciu. Sprawdź, gdzie będą zamknięte drogi. Etap III

0
Reklama

Na terenie Podkarpacia rozegrają się kolejne etapy wyścigu Tour de Pologne. Policjanci będą zabezpieczać trasę przejazdu kolarzy. Przez kilka dni, peleton będzie przejeżdżał drogami kilku powiatów. W związku z przejazdem kolarzy, na wielu odcinkach dróg wystąpią utrudnienia. Apelujemy o ostrożność.

Pow. niżański

Reklama

III etap wyścigu zostanie rozegrany na terenie powiatu niżańskiego w godz. 12.00 – 13.10, od granic województwa lubelskiego do granic powiatu leżajskiego. Kolarze będą przejeżdżać przez miejscowości : Mostki Bukowa, Graba, Jarocin, Borki, Dąbrówka, Ulanów Zwolaki, Bieliniec, Bieliny, Kamionka Dolna, Kamionka Kolonia, Krzeszów, Koziarnia, Tarnogóra. Z uwagi na międzynarodowy charakter imprezy, zawody rozegrane zostaną przy zamkniętym ruchu drogowym, na czas przejazdu kolumny kolarskiej i pojazdów technicznych w granicach powiatu niżańskiego.

Pow. leżajski

Wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu leżajskiego nastąpi w miejscowości Tarnogóra. Trasa wyścigu przebiegać będzie drogą powiatową nr 1075R na odcinku Koziarnia – Tarnogóra, do skrzyżowania z drogą krajową nr 77, następnie drogą krajową nr 77 przez miejscowości Sarzyna, Nowa Sarzyna, gdzie peleton wjedzie na drogę powiatową nr 1241R w kierunku miejscowości Łukowa, Przychojec i wjedzie do Leżajska przez przejazd kolejowy przy ul. Warszawskiej. Kolarze będą kontynuować wyścig przez ul. Mickiewicza i ul. Jarosławską, gdzie następnie zjadą na ul. Kpt. Kuczka w drogę powiatową nr 1256R przez miejscowość Wierzawice, Rzuchów, Piskorowice do granic powiatu przeworskiego.

Drogi będące trasą przejazdu kolarzy będą CAŁKOWICIE ZABLOKOWANE i WYŁĄCZONE Z RUCHU. Utrudnienia potrwają od około godz. 12 do godz. 14.

Pow. przeworski

 poniedziałek 1 sierpnia – wjazd uczestników wyścigu kolarskiego na teren powiatu przeworskiego rozpoczyna się na drodze powiatowej P 1256 w miejscowości Pigany, gm. Sieniawa (na granicy powiatu leżajskiego i przeworskiego) około godz. 13.30, kolarze przejadą przez Sieniawę – Dybków do miejscowości Czerwona Wola, gm. Sieniawa, drogą wojewódzką nr 870, gdzie nastąpi zakończenie odcinka na powiecie przeworskim (granica powiatu przeworskiego i jarosławskiego).

Trasa przejazdu Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Tour de Pologne” na terenie powiatu przeworskiego w dniu 1 sierpnia 2022 roku będzie przebiegać na terenie gminy i miasta Sieniawa:
– początek trasy w miejscowości Pigany – droga powiatowa P1256 do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 835 w miejscowości Sieniawa,
– przez rondo, skrzyżowanie drogi wojewódzkiej nr 835 z drogą wojewódzką nr 870 w miejscowości Sieniawa,
– następnie drogą wojewódzką nr 870 do miejscowości Czerwona Wola (granica powiatu przeworskiego z jarosławskim)

Pow. jarosławski

Trasa wyścigu przebiegać będzie drogą wojewódzką nr 870 na odcinku Manasterz-Jarosław, następnie ulicami miasta – ul. Sanowa, ul. Tarnowskiego, Pl. Mickiewicza, ul. Lubelska, ul. Opolska, ul. Rynek, ul. Sobieskiego, ul. Franciszkańska, ul. Przemyska, ul. 3-go Maja, miejscowość Munina ul. 3-go Maja. Następnie wyścig wjedzie na drogę krajową nr 94 w miejscowości Tuczempy, Ostrów, do Radymna i przejedzie ul. Słowackiego, ul. Lwowską K94, ul. Złota Góra, a następnie przez miejscowości Święte, Sośnica do granic powiatu przemyskiego w miejscowości Niziny. 

Na trasie przejazdu będzie obowiązywać zmiana organizacji ruchu.

Wjazd peletonu na teren naszego powiatu planowany jest na godz. 13.50, a godzina wyjazdu 15.20.

Na czas trwania wyścigu całkowicie wyłączone z ruchu zostaną następujące drogi:
•    Droga wojewódzka nr 870 – Mansterz – Jarosław
•    Droga krajowa nr 94 – Tuczempy, Ostrów, Radymno
•    Droga powiatowa 1820R – Radymno, Święte, Sośnica

Pow. przemyski

Utrudnienia 1 sierpnia 2022 r. :
• Gminy Orły i  Żurawica:  
Kolarze wjadą od strony gmin Orły i Żurawica, w godzinach od około 14.30 do 15.45 na trasie przejazdu wyścigu, czyli w miejscowościach: Niziny, Walawa, Wyszatyce, Bolestraszyce, Buszkowiczki i Buszkowice wystąpią utrudnienia, a ruch na czas przejazdu peletonu będzie wstrzymany. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu, ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

• Miasto Przemyśl:
Trasa wyścigu przez Przemyśl prowadzi ulicami: Buszkowicką, Stefana Rogozińskiego, płk. Marcina Borelowskiego, Most Ryszarda Siwca, Okulickiego, wyb. Woodrowa Wilsona, Jagiellońska, Juliusza Słowackiego, Herburtów, następnie kolarze pojadą na pętlę w kierunku Kalwarii Pacławskiej.

Powrót kolarzy do miasta ulicami: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztową, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, Tatarska. Meta etapu będzie ulokowana na ul. Przemysława, na wysokości krzyża Zawierzenia.

Całkowite zamknięcie trasy przejazdu nastąpi na około godzinę przed przejazdem pilota głównego wyścigu około godz: 13.30. Ruch będzie stopniowo przywracany na części ulic bezpośrednio po przejeździe peletonu, który planowany jest w Przemyślu około godz. 16.40. Całkowite zamknięcie ruchu będzie na ulicach: Herburtów, Juliusza Słowackiego, Basztowa, Biskupa Józefa Sebastiana Pelczara, Jerzego Popiełuszki, będzie trwało do czasu całkowitego zakończenia etapu (podany czas utrudnień może ulec zmianie).

• Gminy Przemyśl oraz Fredropol:
Po wyjeździe z terenu miasta około godz. 15.00, peleton pojedzie w kierunku Kalwarii Pacławskiej przez miejscowości: Pikulice, Grochowce, Kniażyce, Fredropol, Aksmanice, Huwniki, Kalwaria Pacławska, Gruszowa. Ruch na czas przejazdu zostanie wstrzymany i w w/w miejscowościach wystąpią utrudnienia. Po przejeździe ostatniego uczestnika wyścigu ruch na drogach będzie stopniowo przywracany.

Reklama
Poprzedni artykułOsiem KRAB-ów z Huty Stalowa Wola trafi na Ukrainę
Następny artykuł79. TdP na Podkarpaciu. Sprawdź, gdzie będą utrudnienia w czasie IV etapu

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj