Strona główna ROPCZYCE 77-latka złamała kwarantannę. Wyszła z domu mimo zakazu

77-latka złamała kwarantannę. Wyszła z domu mimo zakazu

0
Reklama
Ropczyccy policjanci od dłuższego czasu zaangażowani są w pomoc w zwalczaniu pandemii koronawirusa, dlatego też funkcjonariusze codziennie sprawdzają przestrzeganie obowiązujących w tym zakresie przepisów. Większość mieszkańców powiatu ropczycko – sędziszowskiego realizuje nałożone na nich obowiązki, jednak zdarzają się osoby, które lekceważąco podchodzą do obowiązujących zasad. Tak postąpiła mieszkanka Bystrzycy, która opuściła miejsce swojej kwarantanny.

Każdego dnia ropczyccy policjanci sprawdzają miejsca kwarantanny, co ma na celu ustalenie, czy wszystkie objęte nią osoby stosują się do jej zasad. Większość mieszkańców powiatu ropczycko-sędziszowskiego do nałożonych na nich obowiązków z tym związanych podchodzi z należytą powagą, jednak zdarzają się przypadki naruszeń przepisów. 

Wczoraj 77-latka, mieszkanka Bystrzycy wykazała się dużą nieodpowiedzialnością. Kiedy policjanci przyjechali sprawdzić, czy przebywa ona w miejscu zamieszkania, okazało się, że wcześniej je opuściła, tym samym łamiąc zasady kwarantanny.

Reklama

W tej sprawie czynności prowadzi Komisariat Policji w Sędziszowie Małopolskim. Wobec osób, które nie stosują się do postanowień decyzji o kwarantannie, zostaną wyciągnięte surowe konsekwencje. O takich przypadkach policjanci informują także służby sanitarne, które w związku ze złamaniem obowiązku mogą nałożyć karę w wysokości nawet 30 tys. zł.

Kolejny raz apelujemy o przestrzeganie wprowadzonych ograniczeń, gdyż nieprzestrzeganie zasad bezpieczeństwa łączy się z narażaniem zdrowia i życia nas samych i innych.

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!