Strona główna STALOWA WOLA 76-latek stracił ponad 280 tys. złotych

76-latek stracił ponad 280 tys. złotych

0
Reklama

76-latek z powiatu stalowowolskiego zgłosił się na policję po tym, jak został oszukany na kwotę ponad 280 tys. złotych. Senior na jednej ze stron internetowych znalazł ogłoszenie o możliwości zarobienia pieniędzy na giełdzie. Po podaniu swojego numeru telefonu, jeszcze tego samego dnia skontaktował się z nim mężczyzna, przedstawiając się jako pracownik tej firmy. Rozmówca podał, że warunkiem gry na giełdzie jest wpłacenie kwoty 1100 złotych. Mężczyzna przystał na ten warunek i przelał pieniądze na wskazane przez mężczyznę konto.

76-latek zainstalował program „AnyDesk” umożliwiający zdalne sterowanie systemem operacyjnym przez Internet. Rzekome zyski i stan swojego konta sprawdzał przez stronę internetową wskazaną przez oszusta. Mężczyzna zachęcony zyskami kilkakrotnie „inwestował” coraz to wyższe kwoty. 

Reklama

Policja apeluje o zachowanie rozwagi przy tego typu transakcjach: – Zanim zaczniemy inwestować, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami, jakie dotyczą tego typu działań. Nie należy wierzyć we wszystkie zapewnienia osoby, która proponuje nam zyski. Nie należy ulegać presji i działać pod wpływem chwili

Reklama

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!