Strona główna STRZYŻÓW 71-latek odpowie za pędzenie bimbru w swoim gospodarstwie

71-latek odpowie za pędzenie bimbru w swoim gospodarstwie

7987
5

71-letni mężczyzna odpowie za usiłowanie nielegalnej produkcji alkoholu. Policjanci zatrzymali go, kiedy rozpoczynał proces wytwarzania wysokoprocentowego trunku w budynku gospodarczym. Grozi mu za to kara roku pozbawienia wolności.

7 marca br. po godz. 14, dyżurny strzyżowskiej policji został powiadomiony, że w miejscowości Markuszowa odbywa się nielegalna produkcja alkoholu. Na miejsce skierowano policjantów.

Kiedy funkcjonariusze weszli do budynku gospodarczego, zauważyli metalową beczkę – tzw. keg połączony z kolumną destylacyjną oraz butlę z zacierem. 71-letni właściciel domu nie zdążył jeszcze „wyprodukować” alkoholu, jednak nie zwalnia go to z odpowiedzialności. Poniesie on konsekwencje karne za usiłowanie popełnienia przestępstwa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie. Za nielegalne wytwarzanie wysokoprocentowego alkoholu grozi do roku pozbawienia wolności. 

5 KOMENTARZE

    • Czyn wg mnie wyczerpuje znamiona zamiaru bezpośredniego.
      Posiadanie aparatu destylacyjnego jest dozwolone. To co miał w balonie to nie było wino i to go pogrzebało. Celem sporządzenia tego nastawu było późniejsze jego destylowanie. Nielegalny wyrób alkoholu.

      minus(zacier) i minus(aparatura) daje plus(samogon) 🙂

  1. Dziwia sie ze bimbrownictwo w Polsce szerzy sie na taka skale. Skoro cena alkoholu w sklepie przekracza juz możliwości zakupu. 0,5 l zeby kosztowalo blisko 40zl, to szczyt glupoty. Malo tego zeby jeszcze dalo sie ten alkohol wypic. Wodka produkowana na saletrze nawozie. Wino z dodatkiem siarczanu. Piwo zawiera tylko 1-2% chmielu reszta to istna chemia. Dobrze ze nie jestem takim degustatorem, bo pewnie juz dawno po piciu sklepowego alkoholu, gnil bym w ziemi..

  2. Mała emeryturka.. A może potrzebował na nelewki z pigwowca lub innych owoców A sklepach powinno być taniej bo z prochów produkują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here