Strona główna STRZYŻÓW 71-latek odpowie za pędzenie bimbru w swoim gospodarstwie

71-latek odpowie za pędzenie bimbru w swoim gospodarstwie

5

71-letni mężczyzna odpowie za usiłowanie nielegalnej produkcji alkoholu. Policjanci zatrzymali go, kiedy rozpoczynał proces wytwarzania wysokoprocentowego trunku w budynku gospodarczym. Grozi mu za to kara roku pozbawienia wolności.

7 marca br. po godz. 14, dyżurny strzyżowskiej policji został powiadomiony, że w miejscowości Markuszowa odbywa się nielegalna produkcja alkoholu. Na miejsce skierowano policjantów.

Kiedy funkcjonariusze weszli do budynku gospodarczego, zauważyli metalową beczkę – tzw. keg połączony z kolumną destylacyjną oraz butlę z zacierem. 71-letni właściciel domu nie zdążył jeszcze „wyprodukować” alkoholu, jednak nie zwalnia go to z odpowiedzialności. Poniesie on konsekwencje karne za usiłowanie popełnienia przestępstwa.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Strzyżowie. Za nielegalne wytwarzanie wysokoprocentowego alkoholu grozi do roku pozbawienia wolności. 

Poprzedni artykułPonad 100 kg nielegalnych środków ochrony roślin zatrzymane na granicy
Następny artykułKonrad Fijołek kandydatem opozycji na prezydenta Rzeszowa
Izabela Pomykała Redaktor naczelna

5 KOMENTARZE

    • Czyn wg mnie wyczerpuje znamiona zamiaru bezpośredniego.
      Posiadanie aparatu destylacyjnego jest dozwolone. To co miał w balonie to nie było wino i to go pogrzebało. Celem sporządzenia tego nastawu było późniejsze jego destylowanie. Nielegalny wyrób alkoholu.

      minus(zacier) i minus(aparatura) daje plus(samogon) 🙂

  1. Dziwia sie ze bimbrownictwo w Polsce szerzy sie na taka skale. Skoro cena alkoholu w sklepie przekracza juz możliwości zakupu. 0,5 l zeby kosztowalo blisko 40zl, to szczyt glupoty. Malo tego zeby jeszcze dalo sie ten alkohol wypic. Wodka produkowana na saletrze nawozie. Wino z dodatkiem siarczanu. Piwo zawiera tylko 1-2% chmielu reszta to istna chemia. Dobrze ze nie jestem takim degustatorem, bo pewnie juz dawno po piciu sklepowego alkoholu, gnil bym w ziemi..

  2. Mała emeryturka.. A może potrzebował na nelewki z pigwowca lub innych owoców A sklepach powinno być taniej bo z prochów produkują.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj