Strona główna BIESZCZADY 70-latek zaginął podczas spaceru. Groziło mu niebezpieczeństwo

70-latek zaginął podczas spaceru. Groziło mu niebezpieczeństwo

0
AnafiUSA 1.8.4
Reklama

Strażnicy graniczni z placówki w Wetlinie pomogli w odnalezieniu mężczyzny zagubionego w lesie. W działaniach pomógł dron służący do ochrony granicy państwowej.

Do zdarzenia doszło 4 września w okolicach miejscowości Solinka (gmina Cisna) w pobliżu granicy ze Słowacją. W pewnym momencie do patrolu SG realizującego zadania z wykorzystaniem drona podbiegła kobieta, mieszkanka powiatu leskiego. Przerażona  powiedziała funkcjonariuszom, że w trakcie spaceru zaginął jej 70-letni mąż. Dodała, że mężczyzna przeszedł poważny zabieg i może mieć problemy z koncentracją oraz pamięcią. Strażnicy graniczni natychmiast uruchomili drona i rozpoczęli obserwację terenu.

Nowy nabytek placówki zakupiony z funduszu wsparcia Marszałka Województwa Podkarpackiego, na co dzień wykorzystywany jest w ochronie granicy państwowej. Posiada on m.in. funkcję termowizji do obserwacji w dzień i w nocy. Dron okazał się kluczowy w poszukiwaniach. Już po kilku minutach mundurowi zlokalizowali mężczyznę w oddalonym o kilkaset metrów gęstym lesie. Funkcjonariusze odnaleźli zagubionego i sprowadzili bezpiecznie do oczekującej żony.

Reklama

Bieszczadzki Oddział SG ochrania odcinek zewnętrznej granicy UE z Ukrainą na długości 239 km oraz wewnętrznej granicy UE ze Słowacją (134 km). Jest to jeden z najbardziej zróżnicowanych pod względem ukształtowania terenu, odcinków polskiej granicy państwowej. W całodobowej służbie granicznej mundurowi wykorzystują m.in. pojazdy oraz wieże obserwacyjne, nowoczesny system perymetryczny, przenośne kamery termowizyjne, noktowizory oraz śmigłowce i drony. Mundurowi służący w tym trudno dostępnym rejonie, wielokrotnie uczestniczyli w akcjach poszukiwawczych oraz ratunkowych.

Reklama
Poprzedni artykułKolejni ochotnicy z regionu wcieleni do WOT [foto]
Następny artykułStraciła 300 tys. złotych. Chciała zainwestować w akcje spółki Skarbu Państwa

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj
Captcha verification failed!
Ocena użytkownika captcha nie powiodła się. proszę skontaktuj się z nami!